با ما همراه باشید

رباتیک

شرکت فورد روبات‌های بوستون داینامیک برای ایجاد نقشه سه‌بعدی به کار می گیرد

نویسنده:

روبات بوستون داینامیکس« Spot Boston Dynamics»رباتی بسیار هوشمند با کارکردهای بسیار مفیدی و متنوع استفاده میشود .همه کاره بودن این سگ چهار پای رباتیک باعث شده  که از آنها در مزارع نیوزیلند و تجهیزات نفتی در نروژ استفاده شود.

به تازگی شرکت خودرو سازی فورد اقدام استفاده از این ربات ها برای برای ایجاد نقشه سه‌بعدی به کار می گیرد.

این  شرکت در ماه پیش دو روبات بوستون داینامیک را در کارخانه ی خود بکار می گیرد.این ربات از سیستم اسکن مجهز به چهار دوربین برای تولید نقشه های سه بعدی کارخانه این شرکت در ایالت میشیگان استفاده می‌کند. این نقشه‌ها سپس توسط مهندسان مورداستفاده قرار می‌گیرد تا طرح و نقشه‌های اولیه خود را از امکانات موجود، به‌روزرسانی کنند.

یکی  از مهندسان شرکت فورد می گوید:اسکن این کارخانه ی بزرگ حداقل دو هفته زمان می برد ولی با استفاده از این ربات حداقل یک هفته بیشتر زمان نمیبرد .همچنین این ربات ها برای شرکت خودروسازی فورد بسیار با صرفه است.این شرکت می گوید که قبل از استفاده ازاین ربات ۳۰۰هزار دلار برای اسکن کارخانه هزینه می شد ولی با استفاده از این ربات هزینه ها بسیار کاهش یافت.

با  گذشت زمان، فورد امیدوار است که کنترل روبات‌ها را از راه دور و از هر نقطه کشور انجام دهد. اما در حال حاضر، روبات‌ها به یک اپراتور انسانی احتیاج دارند تا در فاصله ۵۰ متری آنها بماند.

منبع:newatlas.com


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*