با ما همراه باشید

رباتیک

استفاده از فناوری VR در ربات ها برای جابه جایی محصولات در فروشگاه های ژاپن

نویسنده:

با توجه به شیوع ویروس همه گیر کرونا در جهان ، دو فروشگاه زنجیره ای در ژاپن از ربات ها برای جابه جای محصولات خود در فروشگاه استفاده می کنند.

این امر سبب شده تماس بین انسان ها کاهش پیدا کند و پیشگیری از گسترش ویروس کرونا شود.

این دو فروشگاه زنجیره ای در ژاپن در حال آزمایش ربات هستند که با استفاده از فناوری واقعیت مجازی حرکت می کند.این ربات می تواند با استفاده از دو دست خود که هر یک سه انگشت دارند، کار پر کردن قفسه‌های فروشگاه را انجام دهند.ربات مذکور مت کوماتسو"(Matt Komatsu) نام دارد .

مدیر بخش توسعه تجاری تله‌اگزیستنس در این باره توضیح داد: مت کوماتسو می‌تواند وسایل و شی های در اندازه‌های متفاوت را بردارد و در مکان‌های گوناگونی قرار دهد.

تولید کنند گان این ربات همچنین گفته اند این توانایی مدل- تی موجب می‌شود که این ربات، باهوش بیشتری نسبت به ربات‌های مورد استفاده فروشگاه‌های زنجیره‌ای "وال‌مارت"(Walmart) برای بررسی قفسه‌ها داشته باشد.

هدف از ساخت ربات مت کوماتسو این است که یک انسان بتواند در چندین فروشگاهی مشغول به کار شود و بدین ترتیب، راه حلی برای کمبود نیروی کار ارائه شود. روند پیری در کشور ژاپن مشکلی اساسی برای این کشور است و تعداد کمتری از مردم آن می‌توانند چنین کارهایی را انجام دهند.

این ربات با کمک یک کنترلگر انسانی حرکت می کند که از یک هدست واقعیت مجازی و دستکش‌ها مخصوص بهره می برد. یک میکروفون و هدفون نیز امکان ارتباط با خریداران را فراهم می‌کنند.

منبع:newatlas.com


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*