با ما همراه باشید

سایر تکنولوژی

تأثیرات اقتصادی کویید 19 و رشد ۳۱ درصدی درآمد اپ استور

نویسنده:

اپ استور شرکت اپل در سه ماهه ی سوم سال 31 درصد رشد داشته است. این رقم نسبت به سال مشابه (سال 2019) بیشتر بوده است. سال پیش درآمد اپ استور۱۴٫۵ میلیارد دلار بوده است اما به لطف ویروس همه گیر کرونا این رقم در 2020 به 19/5 میلیارددلار رسیده است.

درآمد گوگل پلی رشد بیشتر داشته و چیزی در حدود ۳۳٫۸ درصد بوده است، با این وجود فقط توانست کمی بیشتر از نصف درآمد اپ استور را داشه باشد و به عدد ۱۰٫۳ بیلیون برسد. مهمترین  دلیل  افزایش چنین درآمدی همه‌گیری ویروس کرونا و در خانه ماندن بسیاری از مردم بود که تقاضا برای سرگرمی‌های آنلاین را بیشتر می‌کرد. برنامه‌سازان ثالث نیز با رشد خوب ۲۶٫۷ درصدی نسبت به سال قبل مواجه شدند و به درآمد ۲۰٫۹ میلیارد دلار رسیدند. اپ استور   توانست ۱۲٫۴ میلیارد دلار از خریدهای درون‌ برنامه‌ای بازی‌ ها به‌دست آورد که رشد ۲۴ درصدی نسبت به سال گذشته داشت. همچنین گوگل پلی با ۸٫۵ میلیارد درآمد از این بخش، رشد ۳۰ درصدی را تجربه کرد.

 تیک‌تاک توانست در رتبه اول برنامه‌های درآمد زا قرار بگیرد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۸۰۰ درصدی داشت. رتبه برنامه‌ها از نظر درآمد سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۰ در زیر آمده است:

 

 1. تیک‌تاک
 2. یوتیوب
 3. تنسنت ویدئو
 4. تیندر
 5. IQIYI
 6. نتفلیکس
 7. دیزنی پلاس
 8. یوکو
 9. پیکوما
 10. بیگو لایو

از نظر تعداد دانلود نیز رتبه برنامه‌ها در این مدت گفته شده به ترتیب زیر است:

 1. تیک‌تاک
 2. زوم
 3. یوتیوب
 4. اینستاگرام
 5. واتساپ
 6. فیسبوک
 7. مسنجر
 8. جی‌میل
 9. گوگل مپس
 10. نتفلیکس


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*