با ما همراه باشید

هوش مصنوعی

روبات جدید آلفابت حشرات و آفتهای گیاهای را بو می کشد

نویسنده:

آزمایشگاه آلفالت X ، بخش سابق گوگل که واحد اتومبیل رانندگی وایمو و سایر پروژه های بلند پروازانه را راه اندازی کرده است ، آخرین محصول خود را ارائه داد: یک پروژه کشاورزی محاسباتی که شرکت آن را مینرال می نامد.

به گفته الیوت گرانت«Elliott Grant »مدیر این پروژه: این پروژه با تمرکز بر “تولید و آزمایش طیف وسیعی از نمونه های نرم افزاری و سخت افزاری مبتنی بر پیشرفت در هوش مصنوعی ، شبیه سازی ، سنسورها ، رباتیک و موارد دیگر” ، در مقیاس وسیع بر تولید مواد غذایی و کشاورزی پایدار متمرکز شده است.

اکنون مدت هاست که شرکت های بزرگ و استارتاپ‌های نو پا به دنبال ارائه‌ی راه حل‌هایی برای مبارزه با این بحران بوده اند.این پروژه نیز امید به مدیریت بهتر زمین و گیاه داشته و بازده کشاورزی را افزایش خواهد داد.برای این کار، سیستم‌های به کار رفته در این پروژه قادر به مطالعه و درک الگو‌های آب و هوایی و رشد گیاهان خواهند بود.به این ترتیب این سیستم قادر خواهد بود در مقابل تغییرات جوی و زیست محیطی مقاومت کرده و بازده کشاورزی را افزایش دهد.

این دستاوردی مهم در راه مبارزه با بحران غذا محسوب می‌شود.در وبسایت مینرال آمده است که برای تامین غذای جمعیت در حال رشد زمین، صنعت کشاورزی باید در 50 سال آینده، غذای بیشتری از 10 هزار سال گذشته تولید کند.

این چالش خصوصا با توجه به تغییرات جوی و زیست محیطی، بسیار پیچیده تر شده است.به همین منظور مینرال میخواهد  با پروژه‌ی خود، این چالش‌ها را یکی یکی از سر راه بردارد.

منبع:theverge.com


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*