با ما همراه باشید

سایر تکنولوژی

تکنولوژی C-Face حتی با وجود ماسک هم حالت چهره افراد را تشخیص می دهد

نویسنده:

تکنولوژی C-Face

با توجه به وضعیت کرونا و اینکه بسیاری از اوقات مردم از ماسک استفاده می کنند، تشخیص اینکه چه حالتی در چهره فرد وجود دارد دشوار است. طبق گزارشات ، یک سیستم جدید می تواند با استفاده از دوربین های نصب شده بر روی هدفون این کار را انجام دهد.

این آزمایش که با نام C-Face شناخته می شود ، توسط تیم دانشگاه کرنل به رهبری یکی از دستیاران دانشگاه ساخته شده است. پروفسور چنگ ژانگ این دوربین شامل دو دوربین مینیاتوری RGB متصل به رایانه است که در زیر گوش و در هدفون های شخص ثالث قرار گرفته اند.

با تجزیه و تحلیل تصاویر از تغییر خطوط گونه های فرد (که دوربین ها روی آنها تمرکز کرده اند) سیستم قادر به تعیین موقعیت فعلی ۴۲ نقطه اصلی ویژگی چهره شخص است. این داده ها به نوبه خود برای تعیین شکل فعلی دهان ، چشم و ابروهای آنها استفاده می شود – این اشکال ترکیبی از حالت کلی چهره فرد را نشان می دهد ، که با توجه به آنها سیستم یکی از هشت شکلک متناسب با آن را  روی صفحه رایانه نشان می دهد.

علیرغم یافته های اولیه دلگرم کننده ، تیم کرنل گفت که آنها به دلیل محدودیت های Covid-19 این مطالعه را در داخل خانه و فقط با ۹ داوطلب انجام دادند. برای کشف چگونگی عملکرد سیستم در محیط های مختلف ، تحقیقات بیشتری لازم است. و یک مجموعه داده بزرگتر از شرکت کنندگان بیشتر نیز به سیستم در بهبود عملکرد خود کمک می کند.با این وجود C-Face شکلکهای متناسب با هر فرد را با دقت ۸۸ درصد درست تشخیص می دهد و تیم امیدوار است که با توسعه بیشتر این فناوری این دقت را افزایش دهد.

محققان می گویند که در دنیای واقعی ، C-Face به کاربران امکان می دهد تا یک ایموجی را فقط با تقلید از صورت خود در پیام وارد کنند. از آنجایی که این سیستم حالت چهره را با هدفون دنبال می کند ، کاربران تلفن های هوشمند می توانند از صفحه نمایش خود دور شوند و به کارهای دیگر اعم از آهسته دویدن یا ظرفشویی ادامه دهند.

یکی دیگر از کاربردهای بالقوه ، تشخیص گفتار بی صدا است. از شرکت کنندگان در این مطالعه خواسته شد تا چندین دستور برای کنترل یک پخش کننده موسیقی مانند “پخش” ، “توقف” و “آهنگ بعدی” را بیان کنند. دقت تقریباً ۸۵ درصد بود. محققان اظهار داشتند که این می تواند نه تنها برای معلولان ، بلکه در محیط های پر سر و صدا یا تنظیماتی که صحبت کردن نامناسب است نیز مفید باشد.

منبع:beebom.com


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*