با ما همراه باشید

خودرو

مشخصات احتمالی آئودی E-Tron GT RS مدل ۲۰۲۱

نویسنده:

آئودی به‌صورت رسمی اعلام کرد نسخه RS از E-Tron GT را تولید خواهد کرد.

این خبر را مارکوس دوزمن مدیرعامل ارباب حلقه‌ها اعلام کرد و گفت که خودروی موردبحث سال بعد از راه خواهد رسید.تا به اینجا که خبرها خوب بوده اما چه خبر از جزئیات فنی این خودرو؟ ما می‌دانیم که E-Tron GT نسخه RS همانند مدل‌های دیگر از پلتفرم مشابه پورشه تایکان استفاده خواهد کرد هرچند دارای طراحی تیزتر، شاسی سفت تر و ترمزهای ارتقا یافته خواهد بود.

نسخه پرچم‌دار تایکان توربو S از دو پیشرانه الکتریکی با قدرت ترکیبی ۷۵۰ اسب بخاری و گشتاور ۱۰۵۰ نیوتون متری استفاده کرده و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۲.۸ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۲۶۰ کیلومتر در ساعتی دارد.

آئودی اسپورت به قوای محرکه E-Tron GT RS اشاره نکرده اما گفته می‌شود این خودرو از سه پیشرانه استفاده خواهد کرد که یکی از آن‌ها در اکسل جلو و دو تای دیگری در اکسل عقب قرار خواهند داشت. البته این امر به معنی قوی‌تر بودن محصول آئودی نسبت به تایکان توربو S نیست زیرا انتظار می‌رود E-Tron GT RS قدرت حدود ۷۰۰ اسبی و شتاب تخمینی حدود ۳ ثانیه‌ای داشته باشد.

ظاهراً این سه پیشرانه الکتریکی را یک باتری ۹۵ کیلووات ساعتی تغذیه خواهد کرد و بازه حرکتی حدود ۴۰۰ کیلومتری را به ارمغان خواهد آورد.

آئودی قیمت E-Tron GT RS را اندکی پس از معرفی آن اعلام خواهد کرد اما احتمالاً بهای آن در بریتانیا از حدود ۱۲۰ هزار پوند شروع خواهد شد و حدود ۱۹ هزار پوند ارزان‌تر از تایکان توربو S خواهد بود. سریع‌ترین پورشه‌ی پاک جهان قیمت پایه ۱۸۵ هزار دلاری در آمریکا دارد و بنابراین نسخه پرچم‌دار E-Tron GT اندکی ارزان‌تر از پسرعموی خود خواهد بود.

منبع:topspeed.com


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*