با ما همراه باشید

سایر تکنولوژی

تراشه گرافیکی Intel Iris Xe Max روی 3 لپ‌تاپ ایسر،ایسوس و دل

نویسنده:

اینتل پردازنده‌‌ی گرافیکی Iris Xe Max را به کمک سه تولید کننده‌‌ی لپ تاپ، به بازار عرضه می‌کند.

شرکت اینتل پردازنده‌‌ی گرافیکی Iris Xe Max خود را روانه‌‌ی بازار لپ تاپ کرد.

سه شرکت تولید کننده‌‌ی طرف قرارداد اینتل برای استفاده از این پردازنده، شرکت های ایسر،ایسوس و دل (Asus، Acer و Dell )هستند.

این اولین پردازنده‌‌ی گرافیکی مستقل اینتل است که در لپ تاپ‌های فوق باریک و سبک مورد استفاده خواهد گرفت.این پردازنده‌‌ی گرافیکی از معماری مشابه به کار رفته در کارت‌های گرافیک Intel Iris Xe استفاده می‌کند.اینتل از این معماری در پردازنده‌های گرافیکی مجتمع پردازنده‌های نسل 11 خود نیز استفاده می‌کند.

با این حال این پردازنده‌‌ی گرافیکی بسیار قدرتمند تر بود و فرکانس بالا تری را خواهد داشت.این پردازنده همچنین به قابلیت انکود کردن مجهز است که برای تولید کنندگان محتوا بسیار جالب خواهد بود.

اینتل همچنین به گیمر‌ها قول داده است این پردازنده‌‌ی گرافیکی به راختی از اجرای بازی‌های محبوب در رزولوشن 1080p با تنظیمات بالا بر خواهد آمد.اینتل می‌گوید این پردازنده‌‌ی گرافیکی در بخش گیمینگ، بازدهی بسیار بیشتر از کارت گرافیک مجتمع Intel MX350 خواهد داشت.این در حالی است که توان مصرفی این پردازنده‌‌ی گرافیکی افزایش خاصی نداشته است.اینتل به همراه این پردازنده‌‌ی گرافیکی، باندل‌های بازی و نرم افزار‌های طراحی را نیز در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

این پردازنده از 3 نوامبر به بازار عرضه می شود.

منبع:venturebeat.com


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*