با ما همراه باشید

سایر تکنولوژی

سامسونگ پس از 3 سال بزرگترین برند گوشی های هوشمند آمریکا می شود

نویسنده:

گوشی سامسونگ در آمریکا بعد از سه سال بزرگترین برند در ایالات متحده شد.

 بر اساس دیتای منتشره از سوی Strategy Analytics سامسونگ برای نخستین بار پس از سه سال اپل را در آمریکا شکست داد و جایگاه اول را از آن خود کرد.نبود قطعه برای آیفون در فصل سوم 2020 یکی از دلایل عمده جابجایی جایگاه در بازار موبایل آمریکا بوده است.فصل سوم 2020 از جولای تا پایان 27 سپتامبر است که سامسونگ در این مدت 33.7 درصد از بازار آمریکا را به دست آورد.

اما سهم اپل 30.2 درصد شده و در جایگاه دوم قرار گرفت.ال جی با 14.7 درصد سهم سوم بازار را در اختیار گرفت.در واقع سامسونگ با رشد 6.7 درصدی نسبت به سال گذشته به این جایگاه رسید که با عرضه گوشی‌های میان رده مقرون به صرفه توانست موقعیت خود را مستحکم کند.

عرضه گلکسی نوت سری 20 نیز به افزایش فروش این کمپانی کمک کرد.نکته جالب فروش خوب گوشی تاشو گلکسی زد فولد 2 در بازار آمریکا است که موفقیت این برند را در فصل سوم 2020 بالا برد.


 

سال 2020 به عنوان یکی از سخت‌ترین سالها برای صنعت تلفن همراه ارزیابی شده است.کویید 19 به وسژه در سه ماهه اول و دوم کل صنعت را نابود کرد.

به دلیل اختلال در تولید و محدودیت‌های ناشی از قرنطینه کرونایی شاهد کاهش فروش بودیم.مشتریان در ماههای اول 2020 به جای گوشی هوشمند برای کالاهای اساسی هزینه کردند.با این حال در فصل سوم به نظر می‌رسد اوضاع به سمت بهبودی پیش می‌رود و حتی شرکتهایی مانند ال جی که در این سالها فروش خوبی نداشت، نتایج خوبی کسب کرد.

اما سامسونگ میوه بزرگ را از آن خود کرد و در سه ماهه سوم جایگاه شیائومی در هند را از آن خود کرد و به برند اول بازار تبدیل شد.و حالا با زدن مشت نهایی به اپل در بازار آمریکا نیز اول شد.

منبع:gizchina.com


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*