با ما همراه باشید

هوش مصنوعی

رونمایی از تکنولوژی هشدار برخورد روی موتورسیکلت

نویسنده:

تکنولوژی جدید «هشدار برخورد» روی موتورسیکلت‌ها با استفاده از هوش مصنوعی از جان موتور سواران حفاظت می‌کند.

تکنولوژی ایمنی و دستیار رانندگی روز به روز در خودرو‌ها پیشرفته‌تر می‌شوند.این روز‌ها هر خودرویی که روانه‌‌ی بازار می‌شود، دست کم به چندین نوع قابلیت ایمنی و دستیار رانندگی هوشمند مجهز است،اما این قضیه برای موتور سیکلت‌ها فرق می‌کند.

با وجود اینکه شما می‌توانید برای موتور سیکلت خود گجت‌های ایمنی هوشمند را به صورت مجزا تهیه کنید، این قابلیت ها به صورت استاندارد روی موتورسیکلت‌ها عرضه نمی‌شوند.RideVision اکنون قصد دارد این موضوع را برای همیشه تغییر دهد.

این شرکت در روز دوشنبه از تکنولوژی هشدار برخورد خود رونمایی کرد.این تکنولوژی شباهت زیادی با نمونه‌های موجود در خودرو‌ها دارد.موتور سواران به کمک این فناوری جدید می‌توانند از نزدیک شدن بیش از حد به خودرو‌ها آگاه شده و سرعت خود را کم کنند.این تکنولوژی از دو دوربین نقطه‌‌ی کور برای تشخیص خودرو‌های مجاور و تعدادی چراغ ال ای دی برای هشدار به موتور سوار استفاده می‌کند.

تشخیص برخورد‌ها و زمان هشدار دادن به عهده‌‌ی هوش مصنوعی خواهد بود.این هوش مصنوعی محاسبات خود را با توجه به سرعت، قوانین جاده و موارد دیگر بررسی می‌کند.به این ترتیب نگرانی از بابت هشدار‌های اشتباه و یا عدم هشدار در موارد ضروری، وجود ندارد.البته این تکنولوژی صرفا نقش هدایت کننده را دارد و موتور سواران همچنان باید به صورت دستی از خطر دور شوند.

منبع:cnet.com


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*