با ما همراه باشید

هوش مصنوعی

استفاده از الگوریتم دستور دهنده رفتاری به مغز در ارتش

نویسنده:

ارتش آمریکا سعی می‌کند امواج مغزی را که مسبب اعمالی نظیر تنفس و راه رفتن می‌شوند را اسکن کرده و سپس از الگوی به دست آمده در ابزار نظامی نسل آینده و یا اندام مصنوعی انسان معلول استفاده کند.

ارتش آمریکا در حال سرمایه گذاری روی یک الگوریتم هوش مصنوعی است.این الگوریتم هوش مصنوعی قرار است امواج مغزی را اسکن و آنالیز کند.اخیرا از این الگوریتم روی دو میمون استفاده شده است.در آزمایش‌های صورت گرفته، میمون‌ها دست‌ها و چشمان خود را به شکل‌های مختلفی تکان دادند.

این الگوریتم موفق شد سیگنال‌های مغزی پشت این حرکات را شناسایی کرده و روی آنها تمرکز کند.موارد استفاده از این تحقیقات و الگوریتم در تولید اعضای مصنوعی بدن و دادن امکان جابجایی و استفاده از این اعضا به فرد معلول است.

به این ترتیب فرد معلول برای استفاده از اعضای مصنوعی بدن خود، تنها باید به کنترل آن فکر کند.این فرایند بسیار مشابه نحوه‌ی کنترل اعضای طبیعی و واقعی بدن توسط انسان‌هاست.این قدم رو به جلوی مهمی برای اعضای مصنوعی بدن از مرحله‌ی فعلی محسوب می‌شود.

همچنین، ارتش می‌تواند با استفاده از این تکنولوژی، امواج سربازان را مطالعه کند.به این ترتیب ناظران می‌توانند پیش از اینکه خود سرباز متوجه آسیب یا خستگی شود، او را آگاه کرده و به محلی ایمن هدایت کنند.


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*