با ما همراه باشید

رباتیک

اسپری مغناطیسی اشیا را به ربات هایی تبدیل می کند که راه می روند و می خزند

نویسنده:

دانشمندان اسپری مغناطیسی تولید کرده اند که قادر است اشیای کوچک را به ربات هایی تبدیل کند که راه میرود میغلتد ومیخرد.

 با ترکیب مواد مغناطیسی و میدان‌های مغناطیسی ماشین‌ها محققان روبات‌هایی را طراحی کرده اند که از راه دور قابل کنترل است. با استفاده از این روبات‌ها توانایی حرکت در روده بزرگ و رگ‌های خونی را برای دارورسانی دارند. محققان دانشگاه هنگ‌کنگ دست به کار شدند و اقدام به توسعه نوعی پوشش نوین شده‌اند که با اسپری شدن روی احسام معمولی، آنها را به روبات‌هایی با قابلیت های زیست‌پزشکی تبدیل می‌کند.

دانشمندان در این پژوهش به افزایش کاربرد و استفاده از روبات‌هایی در مقیاس حشرات با اندازه میلی‌متری در بدن انسان پرداختند.این گروه تحقیقاتی به جای ساخت میلی‌روبات‌های مغناطیسی، ابزار جدیدی را تولید کرده اند که اجسام معمولی کوچک را به میلی‌روبات‌های مغناطیسی تبدیل می‌کند. اسپری ام در واقع نام این ابزار پوشش مغاناطیسی است که از الکل پلی‌وینیل، گلوتن و ذرات آهن برای ساخت آن استفاده شده است و می‌تواند به سطوح مسطح و صاف انواع مواد بچسبد.

با به کار گیری از این پوشش مغناطیسی می‌توان هر جسم کوچکی را به یک روبات مبدل کرد و کنترل آن آن را در دست گرفت. "اسپری ام" روی سطح شیء مورد نظر می‌چسبد و  با قرارگیری در معرض میدان مغناطیسی فعال می‌شود.این پوشش مغناطیسی به قطر یک‌چهارم میلی‌متر روی سطح اشیا قرار می‌گیرد و بدین‌ترتیب هیچ تغییری در سایز و شکل جسم ایجاد نمی‌شود.

منبع:newatlas.com


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*