با ما همراه باشید

شبکه

آیا فناوری 5G برای هواپیماها ضرر دارد؟

نویسنده:

RTCA ادعا می‌کند 5G برای هواپیما‌ها خطرناک است.

در روز دوشنبه کمیته‌ی زیر ساخت‌ها و حمل و نقل از FCC خواست مزایده‌ی برخی باند‌های 5G کلیدی را به تعویق بیندازد.این باند‌ها مربوط به امواج C می‌شوند که قرار بود مزایده‌ی آنها در روز سه شنبه انجام شود.ظاهرا کمیته باور دارد که تکنولوژی 5G روی این باند‌ها برای هواپیما‌ها مضر است.

کمیته‌ی زیر ساخت‌ها و حمل و نقل به تحقیقات 6 ماهه‌ی کمیته‌ی تکنولوژی رادیویی هواپیما‌ها یا RTCA در این باره اشاره کرد.تحقیقات RTCA نشان می‌دهد که 5G روی پهنای باند امواج C می‌تواند برای ارتباطات رادیویی وسایل نقلیه‌ی هوایی، بسیار خطرناک باشد.کمیته‌ی ارتباطات فدرال یا FCC اکنون باید برای برآورده کردن استاندارد‌های ایمنی با سازمان پرواز‌های فدرال همکاری کند.

در بیانیه‌ی سازمان آمده است که این همکاری در راستای تامین امنیت جان میلیون‌ها آمریکایی در مقابل برنامه‌های شتاب زده‌ی FCC است.در طرف مقابل، FCC اعلام کرد که هیچ برنامه ای برای به تعویق انداختن مزایده ندارد.FCC گفت تمام قوانین وضع شده جلوی به خطر افتادن سیستم‌های ارتباطی هواپیما‌ها توسط 5G را خواهد گرفت.

در صورت موفقیت FCC برای واگذار کردن پهنای باند امواج C، اینترنت 5G به سرعت به خانه‌های بیش از 120 میلیون آمریکایی خواهد رسید.FCC می‌گوید هیچ مدرک یا دلیلی وجود ندارد که نشان دهد تکنولوژی 5G روی پهنای باند امواج C به هیچ عنوان خطرناک است.

منبع: Gizchina  


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*