با ما همراه باشید

سایر تکنولوژی

مایکروسافت تراشه های Arm را برای دیتاسنتز های خود طراحی می کند

نویسنده:

مایکروسافت در حال طراحی چیپست ARM مخصوص خود برای سرور‌های دیتاسنترش است.

شرکت مایکروسافت سرگرم کار کردن روی چیپست ARM خود است.این چیپست قرار است در کامپیوتر سرور‌های دیتاسنتر‌ها کمپانی مورد استفاده قرار بگیرد.مایکروسافت همچنین قصد تهیه‌‌ی یک چیپست دیگر برای کامپیوتر‌های Surface را دارد.برخی کارشناسان معقتد هستند این نشان می‌دهد مایکروسافت به لطف اپل و چیپست M1 آن شرکت به این تصمیم گیری رسیده است.

با این حال مایکروسافت از سال گذشته با همکاری کوالکام به سراغ ایده‌‌ی استفاده از چیپست‌های ARM در کامپیوتر‌های سرفیس رفته بود.جذاب ترین بخش مربوط به این خبر بیشتر به ایده‌‌ی استفاده از چیپست‌های ARM در سرور‌های کمپانی باز می‌گردد.

مایکروسافت از قبل با همکاری کمپانی‌های کوالکام ، Cavium، اینتل و AMD مشغول کار روی پروژه‌‌ی المپ بوده است.این پروژه، نسل بعدی سخت افزار ابری مایکروسافت محسوب می‌شود.

مایکروسافت حتی خبر داده بود که با همکاری کمپانی‌های کوالکام و Cavium قصد دارد پردازش ARM را به دیتاسنتر‌های خود وارد کند.البته مورد استفاده از این چیپست‌ها کاملا داخلی خواهد بود.

مایکروسافت در پاسخ به سوالات پرسیده شده، یک بیانیه صادر کرده است.در این بیانیه آمده است که چیپست‌ها و واحد‌های پردازشی، پایه و اساس دنیای کامپیوتر محسوب می‌شوند.به همین دلیل هم مایکروسافت از تمام توان و سرمایه‌‌ی خود برای پیشرفت آنها استفاده می‌کند.

مایکروسافت همچنین از این فرصت برای تقویت رابطه‌‌ی خود با کمپانی‌های دیگر فعال در این زمیینه استفاده می‌کند.

منبع:ZDNet


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*