با ما همراه باشید

شبکه

استرالیا برای توسعه ی شبکه ی 6G از هواوی کمک می گیرد

نویسنده:

دولت استرالیا قصد دارد با هواوی وارد مذاکره شود تا این شرکت تجهیزات خود را برای توسعه و ایجاد شبکه 6G در این کشور به کار گیرد.

این شرکت با دولت استرالیا وارد مذاکره شده است تا نسل بعدی شبکه های ارتباطی یعنی (شبکه 6G) را در این کشور راه اندازی کند.

بر اساس گزارش منتشر شده در SMH، هواوی قصد دارد به کشور استرالیا کمک کند تا نسل بعدی تکنولوژی شبکه های سیار را در این کشور راه اندازی کند. هدف اصلی هواوی ظاهرا، فرار از محدودیت هایی است که قبلا هنگام راه اندازی شبکه 5G با آن ها رو به رو بوده است. به بیان دیگر، هواوی در تلاش است تا ممنوعیت های موجود در خصوص عرضه 5G در استرالیا را برطرف کرده و به دولت در ایجاد شبکه 6G کمک کند.

بر اساس گزارش یکی از کارکنان هواوی، احتمال همکاری شرکت و تامین تجهیزات ارتباطی جهت گسترش زیرساخت های شبکه 5G در استرالیا همچنان وجود دارد اما بسیار کم است. نکته ی مهم اینجاست که دولت استرالیا چه راهکارهایی را جهت پیشرفت شبکه 6G و حتی 7G در کشور پیاده خواهد کرد. چراکه در هر صورت، هواوی و یا یک شرکت چینی دیگر پرچمدار این فناوری خواهند بود. این مسئول اظهار داشته که دسترسی استرالیا به بهترین فناوری روز دنیا جزو یکی از اهداف مهم شرکت به شمار می آید اما هدف اصلی آن است که سایر سازمان های امنیتی نیز از بی خطر بودن مشارکت با هواوی اطمینان حاصل کنند.

 فناوری 6G هنوز در مراحل ابتدایی تحقیق و توسعه قرار دارد. با این حال برای اجرا و گسترش آن در مناطق مختلف باید از الان به فکر بود. اگر به خاطر داشته باشید، هواوی در گذشته با محدودیت هایی از جانب استرالیا مواجه شده اما در حال حاضر شدیدا در تلاش است تا خود را از این شرایط بیرون بکشد.

منبعgizmochina


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*