با ما همراه باشید

سایر تکنولوژی

سامسونگ در حال کار روی سنسور 200 مگاپیکسلی برای دوربین های گوشی های هوشمند خود است

نویسنده:

پنج شنبه ی همین هفته سامسونگ قصد دارد سری گلکسی S21 را رونمایی کند. انتظار می رود دوربین پیشرفته ترین مدل این سری به نسخه توسعه یافتۀ سنسور دوربین 108 مگاپیکسلی مجهز باشد که سال گذشته این سنسور در سری گلکسی S20 مورد استفاده قرار گرفته بود.

بر اساس گزارشات سامسونگ در حال آماده سازی سنسور 200 مگاپیکسلی است که ممکن است به زودی در پرچمداران آینده بازار گوشی های هوشمند دیده شود.

افشاگر معروف IceUniverse در توئیتر خبری را منتشر کرده که سامسونگ سنسور های خلاقانه یبسیاری را در  خانواده ی ISOCELL  در سال 2021 آماده خواهد کرد .همچنین این سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ خواهد بود.

پیش تر ، وبسایت گیزچاینا منتشر کرده بود که سامسونگ ظاهراً روی سنسور دوربین گوشی هوشمند 600 مگاپیکسلی کار می کند و قصد دارد آن را معرفی کند ،اما گزارش ها حاکی از آن است که معرفی سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ محتمل تر است و باید به زودی عرضه شود.

بر اساس شایعاتی که در ماه مارس 2020 منتشر شده بود  سامسونگ سنسور جدید 150 مگاپیکسلی را تا سه ماهه آخر سال گذشته میلادی معرفی خواهد کرد. این رونمایی هرگز اتفاق نیافتاد و چند وقت بعد شایعه ای دیگر منتشر شد، که سامسونگ در حال آماده سازی یک سنسور 250 مگاپیکسلی است.

باید گفت که عملکرد دوربین در تلفن های هوشمند تنها با تعداد مگاپیکسل تعریف نمی‌شود! بهینه‌سازی نرم‌افزار و یادگیری ماشین (Machine learning) نیز نقش اصلی را بازی می‌کنند.

و نیز باید گفت سخت‌افزار نیز به همان اندازه مهم است؛ یک سنسور با مگاپیکسل بالاتر، کارکردهای  وسیع‌تری برای این شرکت در زمینه‌های دیگر مانند بهداشت، کشاورزی، اینترنتِ اشیاء (IoT)، هواپیماهای بدون سرنشین و خودرو ارائه می‌دهد.

هنوز خیلی زود است که بگوییم که آیا این شرکت واقعاً روی چنین سنسورهای کار می‌کند یا خیر، بنابراین برای اطمینان از این موضوع، باید منتظر گزارش‌ها و شایعات بیشتر یا حتی معرفی رسمی آن باشیم!

منبع » Gizmochina


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*