با ما همراه باشید

رباتیک

ربات انسان نمای Pollen Robotics با فناوری واقعیت مجازی کنترل می شود

نویسنده:

یکی از ابداعات جذابی که در نمایشگاه CES ۲۰۲۱ معرفی می‌شود، رباتی به نام "ریچی"(Reachy) است که در محیط واقعیت مجازی و توسط هدست واقعیت مجازی قابل کنترل و هدایت است.

سال گذشته در نمایشگاه CES یک استارتاپ فرانسوی به نام "پولن روبوتیکس"(Pollen Robotics) برای اولین بار رباتی موسوم به "ریچی"(Reachy) را که یک ربات انسان‌نما منبع باز(حداقل نیمه بالایی آن) است و قادر به انجام کارهای متنوعی از تحقیق و توسعه سنتی گرفته تا نمایش محصولات و ارائه خدمات غذایی است، معرفی کرد.

امسال "ریچی" به نمایشگاه CES بازگشته و حالا از هر زمان دیگری توانایی بیشتری دارد. اکنون کاربران به جای برنامه‌ریزی حرکات "ریچی" می‌توانند این ربات را مستقیماً با استفاده از هدست واقعیت مجازی(VR) کنترل کنند.

هنگامی که هدست واقعیت مجازی با "ریچی" جفت شود، کاربر می‌تواند آنچه را که ربات از طریق دوربین‌های جلوی خود می‌بیند، مشاهده کند و بازوهای ربات را از طریق کنترل کننده‌های واقعیت مجازی کنترل کند تا مثلاً به انجام بازی با آن بپردازد.

این روش همچنین می‌تواند به جای برنامه‌ریزی دستی حرکات "ریچی"، برای آموزش سریع این ربات و همچنین برای انجام کارهای ظریف که به کنترل خوب و دقیق نیاز دارند، مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت سازنده می‌گوید از سال گذشته تاکنون دوربین‌ها و پردازنده‌های "ریچی" را به روز کرده است، هر چند که "ریچی" حدود ۱۷ هزار دلار قیمت دارد که هر کسی از عهده خرید آن برنمی‌آید.

منبع » ایسنا


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*