با ما همراه باشید

سایر تکنولوژی

رئیس سامسونگ به 2/5 حبس محکوم شد

نویسنده:

رئیس سامسونگ (لی ژائه یونگ) به جرم اختلاس ،پرداخت رشوه به 2/5 زندان محکوم شد.

دادگاه عالی سئول اعلام کرد که در این پرونده حقوقی که مدت زیادی در جریان بوده نام افرادی مانند گئون هایه که رییس جمهور پیشین این کشور است نیز وجود دارد. 

رئیس سامسونگ به پرداخت رشوه به مشاور رئیس جمهوری سابق کره جنوبی (چوی سون سیل)، محکوم شده است. ظاهرا علت پرداخترشوه، فراهم شدن امکان یکی شدن شرکت‌های صنایع Cheil و سامسونگ C&T بوده تا لی بتواند جانشین پدرش شود و کنترل کامل سامسونگ الکترونیکس را به دست آورد.

البته باید گفت وارث سامسونگ با زندان غریبه نیست و لی ژائه یونگ در سال 2018 میلادی به اتهام رشوه خواری و اتهامات دیگر یک سال در زندان محکوم شد و بعد به سامسونگ بازگشت. پرونده وی اما بسته نشده و در جریان است و در ماه اکتبر سال 2019 میلادی بررسی دوباره این پرونده آغاز شد.

سامسونگ و وکیل حقوقی شرکت سامسونگ قطعا باز هم به حکم صادر شده معترض خواهند شد و خواهان تجدید نظر دوباره خواهند شد .اما با توجه به این که دادگاه عالی سئول در گذشته نیز یک بار این حکم را تایید کرده بود احتمالا حکم قطعی شده و لی جائه یونگ دوباره باید به زندان برود.

در مرحله نهایی دادرسی این پرونده که 30 دسامبر سال گذشته میلادی صورت گرفت دادستان‌ها خواستار صدور حکم سنگین‌تری برای وارث سامسونگ شده بودند. خواسته دادستان‌های این پرونده در ابتدا 9 سال زندان بوده است.

با این که با توجه به فشار رسانه‌ای و پرونده‌های حقوقی این شرکت، تصویر وارث سامسونگ در رسانه‌ها به هیچ وجه مثبت نیست اما او سال گذشته اعلام کرده بود که آخرین رهبر موروثی شرکت سامسونگ خواهد بود. از زمان ریاست لی بیونگ چل که پدربزرگ لی جائه یونگ بوده ریاست سامسونگ به صورت موروثی بوده است.

با این که جایگاه سامسونگ در بین شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی کره‌ای و حتی شرکت‌های آسیایی دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد اما رقبای بزرگ این شرکت در جهان مانند اپل، منتظر لغزش سامسونگ هستند تا سهم این شرکت از بازار را به دست آورند و با توجه به بحرانی که در سامسونگ به وجود آمده، ممکن است در آینده شاهد افت این شرکت باشیم.

بحران رهبری سامسونگ از سه ماه پیش و با مرگ رییس آن لی کان هی شروع شد. پسر و وارث او، لی جائه یونگ بخشی از میراث 21 میلیارد دلاری او را به دست آورد که او را به یکی از ثروت‌مندترین افراد کره جنوبی تبدیل کرد. حالا و با وجود قطعی بودن حکم زندان و فقدان رهبری و ریاست تا آزادی او، به نظر می‌رسد روزهای سختی در انتظار سامسونگ باشد.

منبعSamMobile


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*