با ما همراه باشید

سایر تکنولوژی

پتنت جدید شیائومی ثبت شد

نویسنده:

پتنت جدید شیائومی مجهز به ماژول دوربین پاپ آپ با آینه بازتابنده ثبت شد.

اخیرا شیائومی پتنت های جدیدی را برای گوشی های تاشو به ثبت رسانده است.اکنون این شرکت یک پتنت خلاقانه را ثبت کرده است.

 این طرح یک ماژول دوربین پاپ آپ منحصر به فرد مجهز به آینه بازتابنده است که می‌تواند برای ضبط تصاویر و ویدیو در هر دو حالت معمولی و سلفی استفاده شود.

این شرکت پیش از این چند پتنت جدید را نیز به ثبت رسانده است. طرح جدید این شرکت چینی که توسط Beijing Xiaomi Mobile Software در USPTO و WIPO به ثبت رسیده است شبیه به هیچ کدام از طرح های قبلی نیست.

بر ا ساس گزارش LetsGoDigital،این شرکت  نام Electronic device and concealed camera به معنای دستگاه برقی و دوربین مخفی را برای پتنت خود برگزیده است. این طرح مفهومی در 7 ژانویه (18 دی ماه) به ثبت رسیده است.

 ماژول دوربین این پتنت با تمام نمونه‌های فعلی متفاوت است، زیرا حسگر های دوربین به جای قرار گرفتن در کنار ماژول، در زیر آن قرار گرفته شده است. در بالای حسگرهای دوربین یک آینه قابل تنظیم قرار گرفته است که برای ضبط تصویر و ویدیو استفاده می‌شود.

از آن‌جا که آینه به کمک یک موتور قابلیت تنظیم دارد، می‌توان از حسگر یکسانی برای ثبت تصویر سلفی و معمولی استفاده کرد. هم‌چنین کاربران می‌تواند آینه را با توجه به نیاز خود برای ثبت عکس و ویدیو تنظیم کنند که در گوشی‌های معمولی این امکان وجود ندارد.

با همه این‌ها، انتظار نمی‌رود که ایده این شرکت به صورت تجاری اجرا شود، زیرا این شرکت در آینده‌ای نزدیک از گوشی‌های مجهز به دوربین زیر نمایشگر رونمایی خواهد کرد. احتمالا این ایده در یک گوشی کانسپت استفاده خواهد شد.

منبع: gizmochina.com


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*