با ما همراه باشید

خودرو

کیا هدایت پروژه خودرو اپل را برعهده می گیرد

نویسنده:

اپل قصد دارد هدایت پروژه ی خودرو اپل "Apple Car" را در مجموعه هیوندای موتورز بر عهده ی کیا بگذارد.

شرکت اپل قصد دارد به زودی وارد دنیای خودروهای برقی شود (اپل و هیوندا قصد همکاری با هم در این زمینه را داشتند که اکنون این تصمیم قطعی شده است) نام کیا نیز حالا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین همکاران این کمپانی آمریکایی در تولید خودرو برقی خودران و به عنوان هدایت‌کننده این پروژه شنیده می‌شود.

موضوع عجیبی به نظر نمی رسد زیرا همانطور که می دانید شرکت هیوندای موتورز بزرگترین سهام‌دار کیا موتورز به شمار می رود.

شرکت اپل برای ورود به عرصه ی خودروهای برقی کمی بی تجربه و خام است.در اینکه اپل شهرت و آوازه ،سرمایه ی بسیاری دارد شکی نیست اما اپل برای ورود به عرصه ی  خودروها کاملا بی‌تجربه‌ است. بازار خودرو بسیار قدیمی‌تر از بازار تکنولوژی است و بازار خودرو حدود یک قرن قدمت دارد، اوج گرفتند و گاهی سقوط‌های سختی را تجربه کردند.

استراتژی این شرکت  برای ورود به این بازار در کنار همکاری با شرکت‌های بزرگ و با سابقه‌ای مانند هیوندای موتورز و کیا، استخدام تعدادی از مدیران سابق شرکت تسلا بود.

بر اساس گزارش ها  خودرو شرکت اپل تا سال 2024 میلادی رونمایی نخواهد شد و 3 یا 4 سال زمان نسبتا کوتاهی برای توسعه یک خودرو برقی خودران است 

می‌توان گفت بخش بزرگی از مسئولیت‌های توسعه و ساخت خودرو برقی این شرکت بر عهده ی دیگر شرکت‌ها مانند کیا خواهد بود. به علاوه طبق گزارشی دیگر احتمالا نسخه اولیه خودرو برقی اپل سال آینده میلادی معرفی خواهد شد که البته کمی خوشبینانه به نظر می‌رسد.

مالک اصلی شرکت کیا ،هیوندا است و در اصل همکار اپل در زمینه ی خودرو هیوندای موتورز خواهد بود. توسعه این ماشین ها اکنون و طبق اخبار بر عهده هیوندای و اپل است و تولید آن نیز در کارخانه کیا در ایالت جورجیا صورت خواهد گرفت.

هر دو شرکت (کیا و هیوندای موتورز) در حال همکاری با اپل هستند و برخی از افرادی که در تسلا فعال بودند نیز حالا در توسعه iCar دخیل هستند اما همچنان باید حداقل تا سال 2024 و یا 2027 منتظر معرفی خودرو الکتریکی خودران شرکت اپل باشیم.

منبع:    Gizmochina


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*