با ما همراه باشید

سایر تکنولوژی

ویدئوی معرفی فناوری شارژر بی سیم موتورولا

نویسنده:

موتورولا امروز از شارژر بی سیم با دور برد وان هایپر رونمایی کرد.

بسیاری از منتقدان شارژ بی‌سیم می‌گویند با این‌که این فناوری مفید است اما از آن‌جا که باید گوشی خود را روی شارژر متصل به سیم قرار دهید استفاده از آن آن‌قدرها هم آسان‌تر از شارژ سیمی نیست. حالا سرانجام امروز شیائومی و حالا موتورولا شارژ بی‌سیم دوربرد خود را معرفی کرد‌ه‌اند. این شرکت که حالا زیرمجموعه‌ای از لنوو محسوب می‌شود شارژ بی‌سیم از فاصله یک متری را به نام وان هایپر به نمایش گذاشته است. شارژ این فاصله البته زمانی کار می‌کند که چیزی بین شارژر و گوشی قرار نداشته باشد.

بر اساس ویدئویی که منتشر شده 2 گوشی موتورولا اج در فاصله‌های ۸۰ و ۱۰۰ سانتی‌متری از شارژر وان هایپر قرار دارند. با قرار گرفتن درون برد مورد نظر، گوشی‌های بلافاصله شروع به شارژ شدن می‌کنند. با این‌حال وقتی دست کاربر جلوی شارژر قرار می‌گیرد، شارژ متوقف خواهد شد.

به گفته ی موتورولا این فناوری براساس استاندارد Qi طراحی شده و بهبود یافته است. به گفته موتورولا می‌توانید با وان هایپر تا 7 گوشی را با این فناوری شارژ کنید. با این‌حال این شرکت درمورد سرعت و توان شارژ چیزی نگفته است. آیا همه گوشی‌ها با توان یکسان و کامل شارژ می‌شوند و یا توان کلی بر تعداد گوشی‌ها تقسیم خواهد شد؟ شاید فاصله هم در سرعت شارژ موثر باشد.

این شرکت مدعی است این فناوری راه درست شارژ بی‌سیم است. به هر حال مشخصاً این فناوری هنوز آماده عرضه عمومی نیست اما می‌تواند آینده کاملاً بی‌سیم را سرانجام امکان‌پذیر کند. شاید در آینده نزدیک دیگر خبری از هیچ درگاهی حتی شارژ روی گوشی‌ها و گجت‌های هوشمند نباشد.

منبع:  farnet


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*