با ما همراه باشید

برنامه نویسان

پیشرفت چشمگیر اپ گالری هواوی در سال 2020

نویسنده:

سرویس اپ گالری هواوی در سال 2020 میلادی توانست به پیشرفت بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف دست پیدا کند.

با این که فروشگاه برنامه‌های هواوی در ابتدا دچار ضعف‌های نسبتا زیادی بود اما با توجه به عدم دسترسی به سرویس‌های گوگل و پلی استور، تنها راه این شرکت توسعه و بهبود برنامه اپ گالری بود و حالا با توجه به آمار و عملکرد این سرویس در سال گذشته میلادی به نظر می‌رسد هواوی موفق به توسعه اکوسیستمی پویا و غنی شده است.

بیش از نیم میلیارد نفر از سرویس اپ گالری هواوی استفاده می‌کنند

اپ گالری که به عنوان جایگزین گوگل پلی در گوشی‌های این شرکت شناخته می‌شود سومین فروشگاه بزرگ برنامه جهان است. در حال حاضر حدود 2.3 میلیون توسعه‌دهنده در این پلتفرم ثبت شده اند که در مقایسه با سال 2019 میلادی 77 درصد بیشتر است. تعداد کاربران ماهانه فعال در پلتفرم اپ گالری نیز در سال 2020 میلادی به بیش از 530 میلیون نفر رسیده است.

 

تعداد برنامه‌های نصب شده توسط کاربران نیز افزایش چشم‌گیری داشته است. در سال 2019 حدود 174 میلیارد بار برنامه‌های مختلف توسط سرویس اپ گالری نصب شده بودند اما این عدد حالا به بیش از 384.4 میلیارد بار دانلود رسیده‌اند. بخش عظیمی از برنامه‌های نصب شده توسط اپ گالری را بازی‌ها تشکیل داده اند.

تعداد بازی‌هایی که در اپ گالری وجود دارند در طی یک بازه دوازده ماهه بیش از 500 درصد افزایش داشته اند. البته تعدادی از این برنامه‌ها جزو برنامه‌های چینی بودند که به لطف این سرویس توانستند به بازارهای جهانی نیز راه پیدا کنند.

اپ گالری در یک سال بیش از 10 هزار برنامه چینی را به سرویس خود اضافه کرده و توانسته تعداد برنامه‌های موجود در اپ گالری را نیز افزایش دهد؛ هر چند ممکن است نتوانید تمام برنامه‌های مورد نیاز خود را از این سرویس دانلود کنید.

مدیر بخش همکاری‌های بین‌المللی هواوی در مصاحبه‌ای اعلام کرده است: در پایان سال 2019 میلادی در 25 کشور جهان بیش از یک میلیون کاربر فعال در اپ گالری وجود داشت اما حالا در 43 کشور بیش از یک میلیون کاربر در اپ گالری وجود دارد و افراد بیشتری از خاور میانه، آفریقا، آسیا اقیانوسیه، آمریکای لاتین و اروپا در حال استفاده از اپ گالری هستند.

منبع : Gizmochina


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*