با ما همراه باشید

سایر تکنولوژی

گوگل دروغ اول آوریل را لغو کرد

نویسنده:

گوگل برای دومین سال پیاپی قصدی برای دروغ اول آوریل ندارد. این شرکت بررگ رسما این موضوع را اعلام کرده و گفته است هیچ برنامه‌ای برای شرکت در دروغ اول آوریل که در کشور ما با نام دروغ سیزده معروف است ندارد.

گوگل به دلیل این که افراد زیادی در سراسر جهان درگیر بیماری کویید-19 هستند و خانواده‌های زیادی داغ‌دار شده اند قصد دارد برای دومین سال پیاپی شوخی‌هایی که به دروغ اول آوریل معروف هستند را متوقف کند. گوگل در سال گذشته نیز به همین دلیل این سنت قدیمی را متوقف کرد.

گوگل در بیانیه‌ای رسمی که در وب‌سایت ورج منتشر شده اعلام کرده: «در سال 2020 میلادی، ما به احترام تمام کسانی که با ویروس کویید-19 مبارزه می‌کنند سنت قدیمی خود در گوگل که جشن گرفتن دروغ اول آوریل است را متوقف کردیم و این کار را در سال 2021 میلادی نیز تکرار خواهیم کرد.»

 

تاریخچه دروغ اول آوریل و دروغ سیزده

روز اول ماه آوریل در هر سال میلادی با عنوان روز April Fools شناخته می‌شود. در این روز مرسوم است که بسیاری از مردم و حتی شرکت‌های بزرگی مانند گوگل دروغ‌هایی را به عنوان شوخی گفته یا منتشر می‌کنند. در این روز معمولا اولین کسی که تا ظهر و یا شب واقعیت را افشا کند و یا دروغ را باور کند به عنوان احمق آوریل (April Fool) شناخته می‌شود.

دروغ اول آپریل چندین قرن سابقه دارد و گفته می‌شود اولین بار پس از تغییر تاریخ سال نو میلادی توسط شارل نهم در سال 1564 میلادی مرسوم شد. پس از تغییر تاریخ سال نوی میلادی، تعدادی از مردم همچنان سال نو را در روز اول ماه آوریل جشن می‌گرفتند که به آن‌ها احمق‌های ماه آوریل گفته می‌شد.

دروغ سیزده نیز که در کشور ما تقریبا جا افتاده، ریشه‌هایش به سال 1322 و روزنامه نبرد باز می‌گردد اما در دهه‌های گذشته دروغ سیزده بیشتر شنیده و منتشر شده است. حتی برخی روزنامه‌های رسمی کشور نیز دروغ‌هایی مانند کج شدن برج میلاد را منتشر کردند و مردم نیز در شبکه‌های اجتماعی با این سرگرمی کوچک همراه شده‌اند.

منبع : TheVerg


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*