با ما همراه باشید

سایر تکنولوژی

ساخت هدست های واقعیت افزوده ی مایکروسافت برای ارتش آمریکا

نویسنده:

اوایل هفته گذشته، خبری منتشر شد مبنی بر این که مایکروسافت با ارتش آمریکا، قرارداد ساخت ۱۲۰۰۰۰ هولولنز واقعیت افزوده را به ارزش ۲۱٫۸۸ میلیارد دلار برای ۱۰ سال بسته است منتشر شد.

که یکی از دلایل  آن، موفقیت هولنز ۲ بود که به‌صورت آزمایشی برای واقعیت افزوده IVAS به ارزش ۴۸۰ میلیون دلار اجرا شده بود.

حالا گزارشاتی منتشر شده، مبنی بر این‌که مدل قبلی با به‌روزرسانی جدید و افزودن ویژگی‌های فوق‌العاده در راه است. درحالی‌که نمومنه اولیه موفقیت‌آمیز بود، وبسایت uploadVR گزارش داد که نسخه اولیه دارای چند مشکل بود که کار را برای استفاده، اندکی سخت می‌کرد، برای مثال، حسگر دید در شب مشکلاتی داشت.

 به‌روزرسانی جدید علاوه بر این‌که مشکلات قبل را حل می‌کند، حسگرهای بیشتری نیز به هولولنز اضافه خواهد کرد. IVAS جدید یک ویژگی منحصربه‌فرد نسبت به هولولنز ۲ دارد و آن وجود میدان دید بیشتر نسبت به آن است. طبق این گزارش، IVAS جدید دارای میدان دید ۸۰ درجه در ۴۰ درجه است که بسیار بیشتر از هولولنز ۲ (۴۳ درجه در ۲۹ درجه) خواهد بود. ارتش آمریکا امیدوار است که بتواند با استفاده از این هولولنز، ویژگی‌های علمی-تخیلی سربازان آینده را به حقیقت تبدیل کند.

​ قابلیت‌های جدید شامل ایجاد نماد روی اهداف و نقاط مورد نظر، حالت دید در شب و دید حرارتی، ارسال و دریافت تصاویر به هواپیماهای بدون سرنشین از جمله پهباد SBS، سلاح و دشمنان شبیه‌سازی‌شده برای تمرینات آموزشی، امکان شناسایی دمای افراد و شناسایی بیماران مبتلا به کووید ۱۹، تشخیص چهره در جریان گروگان‌گیری، ادغام با دوربین خودرو و … می‌باشند.

از آن‌جایی که مبلغ پرداختی به مایکروسافت در حال حاضر ۲۰ میلیارد دلار است، فعلاً به میزان این پول هدست‌های مذکور ساخته خواهند شد و در صورت موفقیت، این شرکت هدست‌های بیشتری را خواهد ساخت.

منبع: techfars


ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند*