در حال بارگذاری

فرستادن بالگرد های کوچک به همراه کاوشگر «استقامت» به مریخ توسط ناسا

این بالگرد ها ۱.۸ کیلوگرم است و روی کاوشگر کار گذاشته شده که با استفاده از انرژی خورشیدی روی سیاره مریخ به پرواز در بیاید

ناسا  بالگرد های کوچکی را همراه با کاوشگر «استقامت» برای فرستادن به مریخ محیا می‌کند.

کاوشگر استقامت (Perseverance)پیشرفته‌ترین رباتی است که مهندسان ناسا تاکنون برای اکتشاف در مریخ طراحی کرده‌اند و با ابزارهای قدرتمندش سیاره همسایه ما را از جهات مختلف بررسی خواهد کرد. در حالی که حدود سه ماه به موعد پرتاب این کاوشگر باقی مانده، آزمایشگاه JPL ناسا با نصب بالگرد مریخ زیر بدنه کاوشگر آنرا یک گام به نهایی شدن نزدیکتر کرده است.

 

این بالگرد های کوچک بخش مهمی از پروژه مریخ ۲۰۲۰ است و در صورت موفقیت بشر برای نخستین بار پرواز کنترل شده در سیاره‌ای دیگر را تجربه خواهد کرد. پس از رسیدن فضاپیما به مریخ، کاوشگر با طی کردن مسافتی ۱۰۰ متری طی سه ماه برخی بررسی‌های اولیه را انجام خواهد داد و پس از آن نوبت به پرواز بالگرد ها می‌رسد. آزمایشگاه JPL در این باره می‌گوید:

بالگردها تا زمان استقرار در دهانه Jezero برای تامین انرژی به کاوشگر وابسته است اما پس از آن از طریق پنل خورشیدی انرژی موردنیازش را تامین می‌کند. این پنل روی پروانه‌های دو قلویی نصب شده که خلاف جهت هم می‌چرخند.

ارسال نظرات