در حال بارگذاری

ناسا یک هواکش با تولید انبوه برای موج دوم ویروس کرونا طراحی کرده است

مهندسان ناسا یک دستگاه تهویه مطبوع با تولید انبوه برای  بیماران کروناویروس طراحی کرده اند و می تواند تا آخر هفته تأیید اضطراری از سازمان غذا و دارو دریافت کند.

تیمی از مهندسین آزمایشگاه پیشرانش جت در کالیفرنیا ،هواکشی را برای  تهویه هوا تنها در ۳۷ روز طراحی و ساخته اند. این دستگاه با نام VITAL به عنوان مخفف فن آوری مداخله Ventilator محلی که در دسترس محلی قرار دارد ، از یک هفتم تعداد قطعات مورد نیاز یک دستگاه تهویه معمولی استفاده می کند. این باعث می شود تولید سریع  و انبوه آسان تر شود.

مدیران  ناسا گفتند که آنها برای کمک سریعتربه بیمارستان ها مجوز رایگان ارائه می دهند. این می تواند به بخش های واکنشی اضطراری کمک کند تا برای درمان آتی بیماران کویید ۱۹ آماده شوند .

هدف  ازVITAL کاهش احتمال رسیدن بیماران به آن مرحله پیشرفته بیماری و نیاز به کمک پیشرفته تر در زمینه دستگاه های تهویه مطبوع هوا است."

نمونه  اولیه ونتیلاتور در دانشکده پزشکی  نیویورک ، که در آن آزمایشگاه دانشکده طیف وسیعی از شرایط بیمار را شبیه سازی شده بود ، آزمایش شد. و این آزمایش عالی بود

گالاگر  گفت ، این تیم درخواست مجوز استفاده اضطراری از FDA را ارائه داده است ، و انتظار ۴۸ ساعت تایید آن را دارد.

ناسا  قطعات از پیش ساخته شده ای  را برای تعمیر  دستگاها تأمین کرد.این هواکش  قطعات کمتری نسبت به یک دستگاه تهویه معمولی نیاز دارد .

امید  این است که تولیدکنندگان بتوانند بدون ایجاد مزاحمت در تولید ونتیلاتورهای معمولی ، دستگاه را تولید کنند.گرچه مقامات هزینه دقیقی برای تولید دستگاه تهویه ارائه نکرده اند ، اما گالاگر تخمین زده است که تقریباً ۲,۰۰۰، دلار تا ۳,۰۰۰ دلار آمریکا باشد. 

برچسب ها:
امید  اکبری

نویسنده
سلام من امید اکبری کارشناس ارشد فناوری اطلاعات هستم
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات