در حال بارگذاری

الون مسک از اسپیس ایکس می خواهد نسل بعدی تلسکوپ های فضایی را به بازار عرضه کند

الون مسک ، مدیر عامل اسپیس ایکس روز دوشنبه به دانشمندان گفت که دوست دارد با منجمان و ستاره شناسان بیشتر همکاری کند و دوست دارد عکس های بیشتر و واضح تری از سیارات دیگر گرفته شود  تا شاید مشخص شود که سیارات دیگر محل زندگی انسان هستند یا نه !

موسک  به کمیته آکادمی ملی علوم ، مهندسی و پزشکی از طریق یک کنفرانس ویدیوی زوم گفت: "من از پیشرقت تلسکوپ های مبتنی بر فضا در آینده بسیار هیجان زده هستم."

 

جلسه  کمیته بخشی از نتایج بررسی ده ساله بود که در آن ناسا ، سایر سازمان های دولتی و دانشمندان سعی می کنند اولویت های بیشتری را  برای تحقیقات نجوم و اخترفیزیک تعیین کنند. از مشک دعوت شد تا نگرانی های مربوط به تداخل در صورت های فلکی ماهواره ای بزرگ مانند استارلینک را برطرف کند.

این  کارآفرین میلیاردر اظهار داشت که ماهواره های "VisorSat" مجهز به یک ضد آفتاب برای جلوگیری از بازتاب خورشید است ،فقط یک مشکل کوچک دارد این ماهواره بسیار درخشان است(هنگام بازتاب نور خورشيد به راحتي وبا چشم غير مسلح ديده مي شوند. این ماهواره ها بر خلاف اندازه كوچكشان در خشانترين ماهواره هاي آسمان شب اند كه ممكن است روشنايي آنها در لحظاتي به چهل برابر درخشش سياره زهره برسد. )این ماهواره ها را در شب نمیتوان رصد کرد . موسک گفت: پرتاب بعدی ماهواره های استارلینک باید به دستگاه های کم نور مجهز شود.

اسپیس  ایکس توسط FCC مجاز به راه اندازی بیش از12.000 ماهواره  در فضا هستند و مدارکی را به سازمان های بین المللی ارسال کرده است تا بتواند سرانجام دارای یک صورت فلکی مگا 40،000 قوی شوند.موسک تأیید کرد که20.000تا 30،000 ماهواره در اندازه ی ایده آل برای دیدن این سیاره ها با دسترسی به اینترنت پهن باند برخورداریم و میتوانیم با کمی تاخیرآنها را ببینیم.

امید  اکبری

نویسنده
سلام من امید اکبری کارشناس ارشد فناوری اطلاعات هستم
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات