در حال بارگذاری

اطلاعات بیش از ۳ میلیون کاربر در اپلیکیشن آمریکایی فاش شد

مراکز امنیت شبکه در سراسر دنیا اعلام کردند اطلاعات بیش از ۳ میلیون کاربر در اپلیکیشن آمریکایی به دلیل حمله سایبری افشا شده است.

طبق خبرهای منتشر شده از سوی شرکت‌های بین‌المللی امنیت فضای مجازی گروهی از هکرها با حمله به پایگاه ذخیره داده سایت FlexBooker اطلاعات بیش از ۳ میلیون کاربر را افشاء کردند. این وب‌سایت آمریکایی سرویس‌هایی را برای تنظیم قرار ملاقات‌های روزانه و تهیه برنامه کاری ارائه می‌دهد و از همین رو اطلاعات مهمی در آن ذخیره‌سازی می‌شود.

مدیران یک شرکت امنیتی شبکه با ارسال ایمیلی به کاربران وب‌سایت FlexBooker آن‌ها را از حمله سایبری آگاه کردند و هشدار دادند هرچه سریع‌تر حساب کاربری خود در این وب‌سایت را غیرفعال کرده و اطلاعات لازم را به محل دیگری انتقال دهند. در جریان حمله هکرها به این وب‌سایت آدرس پست الکترونیکی، نام و رمز عبور حساب کاربری، شماره تلفن و شماره کارت بانکی بیش از ۳.۷ میلیون کاربر افشاء شده است. باتوجه به اینکه قرارهای ملاقات تعیین شده در وب‌سایت FlexBooker معمولاً برای بازه زمانی کوتاه مدت تعیین شده است اختلال در سرویس‌های این وب‌سایت دردسرهای زیادی را برای کاربران ایجاد می‌کند.

بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که اگرچه اطلاعات تعداد بسیار زیادی از کاربران وب‌سایت FlexBooker افشاء شده ولی خوشبختانه رمز عبور کارت‌های بانکی کاربران در اختیار هکرها قرار نگرفته است. کاربران این وب‌سایت ضمن انتقاد از امنیت پایین سرویس‌های FlexBooker از مدیران این وب‌سایت خواسته‌اند هرچه سریع‌تر ایمنی حریم خصوصی آن‌ها را تأمین کرده و به طور رسمی عذرخواهی کنند. کارشناسان فناوری معتقدند باتوجه به حساسیت اطلاعات موجود در این وب‌سایت انتشار گسترده آن‌ها در فضای مجازی می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را ایجاد کند.

منبع: isna

برچسب ها:
محمد  رستمی

نویسنده
کارشناس ارشد فناوری اطلاعات در حوزه تجارت اکترونیک و نوسنده وتدوینگر داده درسازمانهای مختلف
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات