در حال بارگذاری

مایکروسافت از دفع بزرگترین حمله DDoS تاریخ خبر داد

مایکروسافت اخیراً اعلام کرده که در ماه نوامبر سال گذشته میلادی بزرگترین حمله DDoS تاریخ را به سرورهایش دفع کرده است.

یکی از چالش‌هایی که تمامی سرورها حتی سرور شرکت‌های بزرگ فناوری با آن مواجه هستند حملات DDoS است. پیش از این در مورد ماهیت این حملات DDoS و دلیل دشواری مواجهه با آن‌ها به‌طور مفصل نوشته‌ایم. اما به‌طور خلاصه در حمله DDoS میلیون‌ها درخواست با آی‌پی‌های مختلف به سرورها فرستاده می‌شود تا آن‌ها را overload کرده و از کار بیندازد. چالش اصلی شناسایی درخواست‌های غیرواقعی و عدم پاسخ به آن‌هاست.

مایکروسافت می‌گوید در ماه نوامبر بزرگترین حمله DDoS تاریخ را به سرورهای Azure این شرکت در آسیا دفع کرده است. ظاهراً توان عملیاتی این جمله ۳.۴۷ ترابیت بر ثانیه و نرخ پکت آن ۳۴۰ پکت بر ثانیه (pps) تخمین زده می‌شود. این حمله از ۱۰ هزار منبع مختلف از جمله کشورهای چین، کره جنوبی، روسیه، ایران و تایوان انجام شده است. مدت زمان حمله ۱۵ دقیقه بوده و مایکروسافت توانسته آن را خنثی کند. البته این اولین حمله بزرگ DDoS به مایکروسافت نیست و پیش از این نیز سرورهای آسیایی این شرکت با توان ۳.۲۵ و ۲.۵۵ ترابیت بر ثانیه مورد حمله قرار گرفته بود.

مایکروسافت چگونه حمله DDoS را دفع می‌کند؟

مایکروسافت می‌گوید دلیل اصلی افزایش این حملات، افزایش سرورهای اجاره‌ای ارزان DDoS است. این شرکت با تیم متخصصی حملات به سرورهای Azure را دفع می‌کند. با پایش ۲۴ ساعته این تیم می‌تواند تمامی حملات این چنینی را به لطف لایه محافظ اپلیکیشن و هوش مصنوعی پیشرفته دفع کند. فناوری هوش مصنوعی به مرور زمان قادر خواهد بود تا ترافیک واقعی را از مصنوعی کشف کرده و جلوی حمله را بگیرد.

مایکروسافت مطمئن است که هیچ جای نگرانی برای کاربران و کسب‌وکارهای Azure این شرکت وجود ندارد و حتی با شدت گرفتن حملات قادر است تا آن‌ها را بدون مشکل خنثی کند.

منبع : farnet

رضا  رجبی

نویسنده
سلام من رضار رجبی هستم در حوزه فناوری اطلاعات مشغول فعالیتم بنده دارای کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات هستم زمینه تخصصی بنده در بهداشت وسلامتی میباشد
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات