در حال بارگذاری

دانشمندان می گویند خورشید ممکن است بحران میانسالی را تجربه کند

مانند یک پدر میانسال که به جوانی خود نگاه می کند ، خورشید ممکن است بحران میانسالی خود را تجربه کند.

این نتیجه نهایی از یک مطالعه جدید و جذاب است که در مجله Science منتشر شده است .انسان ها برای بقا به این توپ آتشین وابسته هستند.در حال حاضر خورشید 4.5 میلیارد سال قدمت دارد.فعالیت خورشید را می توان با میزان لکه های خورشید و شعله های خورشیدی که در یک چرخه 11 ساله ظاهر می شوند ، اندازه گیری کرد.
به نقل از منجم استرالیایی بنیامین مونت«ما فکر می کنیم که خورشید در سنی است که میدان مغناطیسی آن در حال تحول است و احتمالاً شاهد  تغییر آن باشیم.این لکه های خورشیدی وقتی به اوج می رسند ،مانند یک آتشفشان فوران می کند و تیر هایی از شعله های آتشین را به فضا پرتاب می کند که این امری طبیعیست.

چرخش  لکه های خورشیدی با تاب خوردن میدان های مغناطیسی و چرخش ستاره ها همراه است که با افزایش ستاره ها این روند کند تر می شود.تا به امروز ، گرمترین دمای سطح ثبت شده در کره زمین 160 درجه فارنهایت (71 درجه سانتیگراد) است. این واقعه در سال 2005 در کویر لوت ایران اتفاق افتاده است . سنگریزه های تیره کویر ، خاک خشک و کمبود پوشش گیاهی باعث گرما شده و شرایط  نا مناسبی را برای کویر ایجاد می کند و کمترین دمای هوا تا اکنون ثبت شده منهای 89 درجه سانتیگراد (منهای 128 درجه فارنهایت) است که در ایستگاه ووستوک روسیه در ژوئیه 1983 ثبت شده است.

محققان  در جستجوی سردترین مکان روی زمین بودند. بنابراین دریافتند که دوباره تحلیل و تنظیم داده های ماهواره ای خود را بررسی کنند. و دریافتند که رکورد کم در واقع بسیار سردتر است.ستاره شناسان موسسه ماکس پلانک ، میزان حرکت خورشید را با ستاره های دورافتاده را در تضاد می دانند.

 

امید  اکبری

نویسنده
سلام من امید اکبری کارشناس ارشد فناوری اطلاعات هستم
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات