در حال بارگذاری

تجهیز نیروی هوایی ایالت متحده ی آمریکا به بمب افکن های B-52 و نصب موتورهای جدید

نیروی هوایی ایالت متحده ی آمریکا درخواست 608 موتور جدید بوئینگ بی-۵۲ را صادر کرده است.

به نظر می رسد زمان آن رسیده است که ناوگان بمب افکن های سنگین استراتژیک نیروی هوایی بوئینگ بی-۵۲ نیروی هوایی آمریکا بازگردد. نیروی هوایی ایالت متحده به دنبال 608 موتور جدید برای هواپیماهای بوئینگ بی-۵۲خود است ، تا اطمینان حاصل کند که آنها قادر خواهند بود حداقل تا سال 2050  در آسمان پرواز کنند.

نیروی  هوایی ایالت متحده در حال حاضر 57 فروند ناوگان بمب افکن بوئینگ بی-۵۲ دارد و همچنین نیروی هوایی دارای 18 مدل H نیز است. که در روزهای آخر 1961 و اوایل سال 1962 تحویل ایالت متحده داده شد.انتظار می رود که این هواپیما ها برای عملیات استراتژیک هسته ای ،ممنوعیت های هوایی،عملیات های ضد هوایی تهاجمی . عملیات دریایی در آینده استفاده شود.

بوئینگ  بی-۵۲ برای مأموریت‌های بازدارندگی هسته‌ای در دوره جنگ سرد و به عنوان جایگزینی برای بمب‌افکن کانویر بی-۳۶ ساخته شد.این هواپیماهای بمب افکن همه کاره است و برای نیروی هوایی ایالت متحده بسیار ارزشمند است.این هواپیما همچنین می تواند تا 7000 پوند بمب های هدایت شونده با لیزر ، بمب های هدایت شونده GPS ، موشک پرتاب شونده JASSM و مین های دریایی داشته باشد.کاملاً مشخص است که چرا نیروی هوایی ایالت متحده  مایل است ابن هواپیماها را تا حد امکان توسعه بدهد.
 

در حال حاضر،هر B-52 با هشت موتور پرات و ویتنی TF33-PW-103 مجهز شده است ، همان موتورهای دهه 1960. در حال حاضر نیروی هوایی ایالت متحده  درخواست داد تا موتورهای جدید را برای هواپیماهای B-52 نصب کنند.کمپانی های پرات و ویتنی مانند رولز رویس و GE دوباره علاقه خود را به این پروژه نشان داده اند .همچنین نیروی هوایی به دنبال موتورهایی است که هم ساکت تر باشد و هم حداقل هزینه ها را داشته باشد.

به  نقل از مارک کالینز؛ بزرگترین نیاز این هواپیماها راندمان سوخت است.  نیروی هوایی به دنبال موتورهای قدرتمندتری نیست،این نیاز را میتواند موتور TF-33 17،000 پوند رانش برایش تأمین کند،چیزی که نیروی هوایی می خواهد. "ضریب دور زدن بالاتر و کنترل موتور دیجیتال" است و این یعنی راندمان بیشتر سوخت.

رضا   ثروت

نویسنده
کارشناس ارشد فناوری اطلاعات
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات