در حال بارگذاری

آزمون مقاومت وان پلاس 10 پرو

زَک شکنجه‌گر بی‌رحم دنیای تکنولوژی این‌بار به سراغ آزمون مقاومت وان پلاس ۱۰ پرو رفته است. این پرچم‌دار چینی اما برخلاف نسل‌های پیش، عملکرد افتضاحی را از خود نشان داده است.

احتمالاً با زک و کانال یوتیوب او JerryRigEverything آشنا باشید. زک یک آزمون مقاومت طراحی کرده که در آن خش‌پذیری و مقاومت گوشی‌های هوشمند را در برابر فشار می‌سنجد. این‌بار نوبت به آزمون مقاومت وان پلاس 10 پرو رسیده است. نتیجه اما اصلاً رضایت‌بخش نیست.

وان پلاس ۱۰ پرو با یک محافظ صفحه پلاستیکی همراه است که پیش از تست جدا می‌شود. مانند همه گوشی‌های دیگر با پوشش گوریلا گلس، نمایشگر پرچم‌دار وان‌پلاس نیز در سطح ششم معیار سختی موس دچار آسیب می‌شود. به این ترتیب اکثر اشیا روزانه مثل سکه، کلید یا حتی تیغ و چاقو نمی‌توانند روی سطح نمایشگر خط و خش ایجاد کنند. جنس پشت بدنه نیز از شیشه مقاوم اما این‌بار به شکل زبر است. به این ترتیب در واقع این شیشه بدنه است که تیغ زک را سایش داده و جای نگرانی نیست.

نمایشگر وان پلاس 10 پرو از نوع LTPO AMOLED و از بهترین‌‌هاست. در مقابل شعله پیکسل‌ها ابتدا تغییر رنگ داده و سپس از بین می‌روند؛ درست مثل اکثر نمایشگرهای AMOLED دیگر. همچنین قاب گوشی و دکمه‌ها نیز از جنس فلز هستند.

اما فاجعه اصلی آزمون مقاومت وان پلاس ۱۰ پرو زمانی اتفاق می‌افتد که زک تصمیم می‌گیرد گوشی را خم کند. وان پلاس ۱۰ پرو از وسط به دو نیم تقسیم می‌شود.

وان پلاس ۱۰ پرو از معدود گوشی‌های شکست‌خورده

البته چنین سناریویی در استفاده روزانه بسیار بعید است. با این‌حال تنها گوشی‌های انگشت‌شماری هستند که نتوانسته‌اند از آزمون مقاومت JerryRigEverything جان سالم به در ببرند. جالب است بدانید گوشی تاشو Oppo Find N توانسته آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارد. به نظر می‌رسد نبود مقاومت داخلی و استحکام لازم در ساختار گوشی و همچنین وجود خطوط پلاستیکی آنتن درست در نقطه ضعف گوشی، دلیل این مشکل باشد.

به این ترتیب اگر قصد خرید وان پلاس ۱۰ پرو را دارید، بهتر است کمی بیشتر مراقب آن باشید و آن را در جیب پشتتان هم قرار ندهید.

محمد  رستمی

نویسنده
کارشناس ارشد فناوری اطلاعات در حوزه تجارت اکترونیک و نوسنده وتدوینگر داده درسازمانهای مختلف
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات