در حال بارگذاری

نیروی هوایی سلطنتی استرالیا (RAAF) سه نمونه اولیه هواپیمای وینگمن را از بوئینگ پس گرفت

هواپیمای بدون سرنشین جنگی خودگردان که توسط تیم صنعت استرالیا با هدایت بوئینگ برای RAAF به عنوان بخشی از برنامه توسعه پیشرفته وفادار وینگمن ساخته شده است ، اولین هواپیمایی است که طی بیش از نیم قرن در استرالیا طراحی ، مهندسی و ساخته شده است.

 Wingman که توسط بیش از 35 شریک صنعت استرالیا در چهار کشور استرالیا ساخته شده است ، یک هواپیمای بدون سرنشین جنگی با پیشرانه جت است که با هدف بازار جهانی ارائه می شود تا به عنوان پایه و اساس سیستم (Teaming Airpower Air Boe ATS) خدمت کند. 

پهپاد جنگی مذکور ۱۱.۷ متر طول دارد و بخش عمده‌ای از بدنه آن از یک قطعه کامپوزیت مستحکم ساخته شده که برای افزایش کارآیی به درون آن رزین تزریق شده است. در این پهپاد برای شناسایی نیروهای دشمن از یک سیستم هوش مصنوعی و نیز حسگرهای قابل پیکربندی مجدد استفاده شده است.
پهپاد مذکور که قادر به پیمودن مسافتی بالغ بر ۳۷۰۰ کیلومتر است، قادر به انجام مأموریت‌های جنگی و شناسایی به طور همزمان است. قرار است این پهپادها بعد از انجام آزمایش‌های نهایی از اواخر سال جاری میلادی مورد استفاده قرار بگیرند.

رئیس نیروی هوایی سلطنتی استرالیا می گوید: "این پروژه نمونه ای عالی از نوآوری با همکاری و دستیابی صنعت دفاعی است." "این نشان دهنده اهمیت ارتباط نیروی هوایی با بوئینگ استرالیا و صنعت دفاعی به طور گسترده تری است. من مشتاقانه منتظر هستم تا قابلیت هایی را که این هواپیما ممکن است در آینده به ناوگان موجود ما ارائه دهد ، بررسی کنم."

برچسب ها:
محمد  رستمی

نویسنده
کارشناس ارشد فناوری اطلاعات در حوزه تجارت اکترونیک و نوسنده وتدوینگر داده درسازمانهای مختلف
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات