در حال بارگذاری

همکاری ویرجین گلکتیک با ناسا برای تجاری سازی پرواز های مافوق صوت

ویرجین گلکتیک ، یک شرکت بریتانیایی و یکی از شرکت‌های پیشتاز در صنایع گردشگری فضایی است که زیرمجموعه گروه ویرجین است

ویرجین  گلکتیک ،اخیراً از لحاظ اقتصادی دچار بحران شده است و در سال گذشته ضررهای اساسی را متحمل شده است ، اما قصد دارد با توسعه فناوری های حمل و نقل هوایی نسل بعدی، این بار با ناسا  به پرواز درآید. این شرکت امروز همکاری جدیدی را با آژانس فضایی اعلام کرده است که در آن شاهد همکاری این دو برای سرعت بخشیدن حمل و نقل هوایی تجاری با همکاری هم هستیم.

کمپانی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) اخیرا با مشکلات مالی زیاد دست و پنجه نرم کرده و در دو فاصل مالی متوالی در سال گذشته، متحمل ضرری ۱۳۳ میلیون دلاری شده است. با این حال همکاری جدیدی که این کمپانی با ناسا آغاز کرده، به ویرجین گلکتیک کمک می‌کند تا سفرهای تجاری نزدیک آخرین مدار زمین را ممکن کند. البته یکی از زیرمجموعه‌های کمپانی ویرجین گلکتیک به نام «The Spaceship Company» نیز در این میان با ناسا همکاری خواهد کرد.

به تازگی این شرکت پرواز های خود را از سر گرفته .ویرجین گالاکتیک برای انجام این پرواز آزمایشی اقداماتی برای محافظت از خدمه در برابر ویروس کووید۱۹ نیز انجام داد. این شرکت برخی عناصر عملیات را تغییر داد تا فاصله میان افراد حفظ شود. همچنین افراد باید از ماسک های گاز استفاده می کردند.

البته این عملیات فقط یک پرواز آزمایشی در ارتفاع ۵۰ هزار فوتی زمین بوده است. 

ویرجین  گالاکتیک از مدت ها قبل مشغول توسعه این فضاپیما و تست آن است. تاریخ نخستین پروازهای تجاری برای ارسال توریست ها به فضا اعلام نشده اما پیش بینی می شود این عملیات در ۲۰۲۰ میلادی انجام شود. اما هنوز چند آزمایش دیگر باید انجام شود تا توریست ها بتوانند همراه این فضاپیمای مسافربری به فضا بروند چند دقیقه بی وزنی را تجربه و سپس به زمین برگردند.

 با  توجه به تست انجام شده، به نظر می رسد ویرجین گالاکتیک به هدف خود برای ارسال توریست ها به فضا نزدیک شده است.

بر اساس این قرارداد جدید، زیرمجموعه این کمپانی بیشتر تمرکز خود را روی تولید و توسعه هواپیماهایی خواهد گذاشت که با سرعت چندین ماخ پرواز می‌کنند. این کمپانی امیدوار است از این هواپیماها به صورت عمومی در آمریکا استفاده شود و به همین دلیل مهندسین ناسا و مهندسین تست و بررسی این آژانس فضایی به کمپانی ویرجین گلکتیک کمک خواهند کرد.این  توافق نامه فضایی ناسا را ​​قادر می سازد تا با ویرجین گلکتیک و شرکت Spaceship همکاری کند تا سازمان های ما بتوانند از ابزارها ، تکنیک ها و فناوری های جدید توسعه یافته در 50 سال گذشته استفاده کنند و راه حل های جدید بالقوه جدید برای صنعت حمل و نقل هوایی تجاری را کشف کنند.

ویرجین  گالاستیک گفت:ما با  این همکاری به دنبال توسعه وسایل نقلیه هوایی پر سرعت برای مسافرت نقطه به نقطه در ایالات متحده ، با تمرکز بزرگ بر تجربه مشتری و پایداری محیط زیست هستیم.

جورج  وایتسیدز ، مدیر عامل شرکت ویرجین گالاستیک می گوید: "تجربه منحصر به فرد Virgin Galactic و بستر فناوری نوآورانه ، با همکاری با توانایی های تاریخی ناسا و سایر آژانس های دولتی ، پیشرفت مراحل فنی جدید را بهبود می بخشد که باعث بهبود رقابت در ایالات متحده می شود." "ما این را به عنوان منطقه ای با پتانسیل رشد شگرف می بینیم که در کنار عملیات پرواز تجاری خود ، سرمایه گذاری خود را ادامه خواهیم داد.

یاسین  موسوی

نویسنده
کارشناس مسائل روز و دنیای فناوری وارائه دهنده نظرات مفید در مسائل فنی در حوزه فناوری اطلاعات
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات