در حال بارگذاری

چین :راکت فضایی خود را با موفقیت پرتاپ کرد.

طبق اطلاعات علم و فناوری هوافضا چین امروز یک موشک به نام «Long March 5B »را به هوا پرتاپ کرد که این یک نمونه از فضاپیمای اعماق فضا است و توانایی این موشک برای بلند کردن کل ماژول های ایستگاه فضایی به مدار زمین کم زمین (LEO) نشان می دهد. ) ، که تقریباً 20 دقیقه پس از پرتاب موفقیت پرتاب را تأیید کرد.

این  راکت از ایستگاه «ونچنگ» در جنوب چین به فضا پرتاب شده. این راکت ابعاد بزرگی دارد و به چهار بوستر مجهز شده. در بالای این راکت یک نمونه اولیه مخصوص یعنی فضاپیما با امکان حمل خدمه قرار گرفته که مشابه با کپسول Orion ناسا است که برای ارسال انسان به ماه و فراتر از آن توسعه پیدا کرده. در پرتاب فضاپیمای چین انسانی حضور نداشته اما در آینده از آن برای ارسال انسان به مدار پایینی زمین یا حتی ماه استفاده خواهد شد.

پرتاب  امروز اهمیت بالایی برای برنامه‌های جاه‌طلبانه چین در سال‌های آینده دارد. در تابستان امسال، چین ماموریت Tianwen-1 را پرتاب می‌کند که اولین کاوشگر این کشور را به مریخ ارسال خواهد کرد. در اواخر امسال این کشور ماموریت بعدی خود به ماه با نام «Chang’e 5» را انجام می‌دهد که هدف از آن، ارسال نمونه‌ای از ماه به زمین است. اگرچه چین چندین فضاپیما به ماه ارسال کرده، اما تا به امروز چنین ماموریتی انجام نداده است. ماموریت‌های مریخ و ماه این کشور هر دو توسط راکت Long March 5 انجام می‌شوند.

ماه  گذشته میلادی چین راکت «Long March 3B» را به سمت فضا پرتاب کرد اما این پروژه شکست خورد و نتوانست به درستی ماهواره مخابراتی اندونزی را در فضا مستقر کند. در ماه مارس، اولین پرتاب راکت «Long March 7A» نیز موفقیت آمیز نبود، بنابراین پرتاب امروز یک موفقیت بزرگ برای آینده فضایی این کشور محسوب می‌شود.

حالا  که چین توانسته این نمونه اولیه را در فضا قرار دهد، به دنبال افزایش توانایی‌های خود برای ارسال آن به مدارهای بالاتر خواهد بود. احتمالا ارتفاع این فضاپیما افزایش پیدا می‌کند و به مرز ۸۰۰۰ کیلومتر می‌رسد، البته اگر مشکلی در این میان ایجاد نشود.

رضا  رجبی

نویسنده
سلام من رضار رجبی هستم در حوزه فناوری اطلاعات مشغول فعالیتم بنده دارای کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات هستم زمینه تخصصی بنده در بهداشت وسلامتی میباشد
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات