در حال بارگذاری

سامسونگ دوربین خودروهای برقی تسلا را تولید می‌کند

اگر چه سامسونگ تصمیم ندارد به صنعت خودروسازی وارد شود، اما این شرکت قصد دارد ماژول‌های دوربینی که در خودروهای Semi و Cybertruck تسلا را تامین کند.

رقابت سامسونگ و ال‌جی برای سفارش‌های دوربین‌ خودروهای الکتریکی تسلا به پیروزی سامسونگ منجر شد. این شرکت تمام ماژول‌های دوربینی که در خودروهای Semi و Cybertruck استفاده می‌شوند را تامین می‌کند.

بر اساس گزارش زومیت، تامین قطعات تجارتی بزرگ برای سامسونگ محسوب می‌شود. اگرچه این شرکت تصمیم گرفته است که خودروهای برقی با برند اختصاصی خود را تولید نکند، اما قطعات مهمی برای صنعت خودروهای برقی ازجمله باتری‌ها و ماژول‌های دوربین تامین می‌کند.

از آن‌‌جا که تولیدکنندگان خودرو برای پیشرفت رانندگی خودکار تلاش می‌کنند تولید ماژول‌های دوربین ضروری شده‌اند.

تسلا که به‌دنبال تهیه‌ی ماژول‌های دوربین برای خودروهای برقی Cybertruck و Semi خود بود، رقابتی بین سامسونگ و ال‌جی را برانگیخته بود.  گزارش جدیدی از سم‌موبایل نشان می‌دهد که سامسونگ الکترومکانیکس (Samsung Electro-Mechanics) توانسته است ال‌جی اینوتک (LG Innotek) را شکست دهد و کل سفارش را به‌دست آورد.

با پیروزی سامسونگ الکترومکانیکس بر پیشنهاد ال‌جی اینوتک، اکنون پیش‌بینی می‌شود که سامسونگ تمام ماژول‌های دوربینی را تامین کند که در خودروهای Semi و Cybertruck تسلا استفاده می‌شوند.

جزئیات همکاری سامسونگ و تسلا

تسلا قبلا این خودروهای برقی را معرفی کرده است و اکنون می‌خواهد تولید را افزایش دهد؛ زیرا به‌دنبال تحویل خودروها به مشتریان در سال‌های آینده است.

سامسونگ الکترومکانیکس با الی‌جی در یک رقابت عادلانه‌ای بودند. چرا که شرکت‌های تایوانی نیز در رقابت برای این قرارداد بزرگ بودند. این دومین‌باری است که سامسونگ از رقابت‌ها پیشی می‌گیرد. زیرا سفارش‌های ماژول دوربین تسلا برای Cybertruck همگی در سال گذشته به سامسونگ الکترومکانیکس رسید.

این شرکت قطعات مذکور را برای کارخانه‌های گیگا تسلا در شانگهای و برلین تامین می‌کند.

سامسونگ الکترومکانیکس در‌زمینه‌ی تامین ماژول‌های دوربین برای گوشی‌های هوشمند نیز فعالیت می‌کند؛ اما بی‌شک محصولات برای خودروهای الکتریکی ارزش بیشتری دارند.

بنابراین، سامسونگ به تسلا کمک می‌کند تا سود خود را افزایش دهد. هشت ماژول دوربین در هر خودرو الکتریکی تسلا وجود دارد. درنهایت، تولید انبوه آن‌ها به‌نفع سامسونگ است.

یاسین  موسوی

نویسنده
کارشناس مسائل روز و دنیای فناوری وارائه دهنده نظرات مفید در مسائل فنی در حوزه فناوری اطلاعات
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات