در حال بارگذاری

زمستان بیت‌کوین ادامه می‌یابد؟

طبق تحلیل‌های پیشین، نمودار قیمتی بیت‌کوین توانسته است چند کندل مثبت را در تایم‌فریم یک‌ساعته تشکیل بدهد.

طبق تحلیل چند ساعت پیش، نمودار قیمتی بیت‌کوین توانسته چند کندل مثبت در تایم‌فریم یک ساعته تشکیل بدهد.

روند از چند ساعت پیش تا کنون به این شکل پیش رفته است که از محدوده ۱۹ هزار و ۷۰۰ تا ۲۰ هزار و ۳۰۰ افزایش قیمت داشته. در ادامه، مجددا تا ۱۹ هزار و ۸۰۰ پایین آمده. اما در کل برآیند روند از چند ساعت پیش تا کنون حدود ۳۰۰ واحد معادل حدودا ۱و نیم درصد افزایشی بوده است.

آیا مقاومت قیمتی بیت‌کوین شکسته می‌شود؟

احتمال افزایش، تا محدوده ۲۰ هزار و ۴۰۰ وجود دارد. البته این موضوع که آیا نمودار قیمتی می‌تواند مقاومت این محدوده را بشکند یا نه بستگی به حجم و پتانسیل بازار در آن لحظه خواهد داشت.

در تایم‌فریم ۱۵ دقیقه یک الگوی مثلث تشکیل شده است که روند پیش از تشکیل آن نزولی بوده. اگر این مثلث به بالا شکسته شود احتمال نیل به هدف ۲۰ هزار و ۴۰۰ بالا است. اما باید توجه داشته باشید که به طور کلی مثلث الگوی ادامه دهنده بوده و کاهش تا محدوده ۱۹ هزار و ۷۰۰ نیز محتمل است.

موارد فوق تحلیل تکنیکال کوتاه‌مدت این نمودار است. در تایم‌فریم‌های میان‌مدت روند بازار کاملا رنج است و این روند رنج می‌تواند تا چند هفته دیگر نیز ادامه‌دار واقع شود.

سیگنال‌های بازار چه می‌گویند؟

در بلندمدت اما سیگنال‌هایی که از نمودار برای بیت‌کوین دریافت می‌شود منفی است. البته اندیکاتورهایی نیز هستند که سیگنال افزایش قیمت می‌دهند اما توجه داشته باشید اعتبار خطوط حمایت، مقاومت، روند و الگو ها از اندیکاتورها بیشتر است.

به هر حال آر اس آی از جمله اندیکاتورهایی بوده که سیگنال مثبت می‌دهد. نمودار این اندیکاتور در سطح ۳۵ هزار قرار دارد که نشان‌دهنده اشباع فروش است.

نمودار در تایم‌فریم روزانه و هفتگی در یک کانال نزولی و زیر خط مقاومت قرار دارد که با وجود شرایط فعلی افزایش قیمت خیلی منطقی و ممکن به نظر نمی‌رسد.

همینطور اخباری مبتنی بر رشد مطلوب‌تر اتریوم از بیت‌کوین در دست است که از لحاظ روانی می‌تواند سرمایه‌گذاران را به سمت خرید اتریوم به جای بیت‌کوین سوق بدهند.

منبع : tejaratnews

یاسین  موسوی

نویسنده
کارشناس مسائل روز و دنیای فناوری وارائه دهنده نظرات مفید در مسائل فنی در حوزه فناوری اطلاعات
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات