در حال بارگذاری

ایلان ماسک از خرید توییتر مصرف شد

ایلان ماسک ظاهرا می‌خواهد از خرید توییتر انصراف بدهد. او در نامه‌ای که به اداره بورس و اوراق بهادار آمریکا ارسال کرده گفته است که توییتر اسناد کافی را برای اثبات تعداد اکانت‌های فیک شبکه اجتماعی خود ارائه نکرده و اظهارات گمراه‌کننده‌ای در این رابطه منتشر کرده است.

ضمن اینکه این شرکت اطلاعات محرمانه قرارداد خرید را به‌طور غیرقانونی به بیرون درز داده است.ماسک از دو ماه پیش، از توییتر درخواست کرده است که اطلاعات و اسناد کافی درباره تعداد اکانت‌های واقعی این شبکه اجتماعی ارائه کند اما ظاهرا توییتر از ارائه چنین اسنادی سر باز زده است.

با این حال، توییتر همچنان امیدوار است که بتواند قرارداد خرید را درنهایت با ماسک امضا کند. رییس هیات مدیره این شرکت در حساب توییتری خود گفته است که از هر اقدام قانونی برای نهایی کردن قرارداد خرید توییتر استفاده خواهد کرد و تقریبا مطمئن است که او و همکارانش در دادگاه موفق خواهند شد.

همانطور که در جریان هستید، ماسک معتقد است  تعداد اکانت‌های فیک توییتر بیش از آن چیزی است که‌ مدیران این شرکت ادعا می‌کنند. توییتر ادعا کرده تعداد این اکانت‌ها زیر ۵ درصد است، اما ماسک با استناد به برخی گزارش‌های موجود می‌گوید که تعداد اکانت‌های اسپم و ‌جعلی توییتر بیش از ۲۰ درصد است.

توییتر برای اثبات ادعای خود سعی کرده است توضیحاتی را در این رابطه ارائه کند و حتی به تیم ماسک اجازه دسترسی به برخی سرویس‌های این شرکت را داد تا آن‌ها بتوانند بررسی‌های لازم را در این زمینه انجام دهند. توییتر همچنین گفته است این شرکت هر روز بیش از یک میلیون اکانت اسپم را مسدود می‌کند و کاملا بر این موضوع اشراف دارد.

از طرف دیگر، تیم حقوقی ماسک ادعا کرده‌ توییتر برخی مفاد قرارداد خرید این شرکت را علنی کرده که طبق قانون نباید این کار را انجام‌ می‌داد. در حال حاضر، قیمت هر سهم توییتر به ۳۶.۸۱ دلار رسیده است که بسیار پایین‌تر از قیمت ۵۴.۲۰ دلاری است که ایلان ماسک برای خرید توییتر پیشنهاد داده بود.

در هر حال، به نظر می‌رسد که توییتر و ایلان ماسک وارد یک دعوای حقوقی شده‌اند که نتیجه آن از حالا مشخص نیست. اما اگر ماسک بخواهد از امضای قرارداد انصراف بدهد باید جریمه‌ای به مبلغ ۱ میلیارد دلار به توییتر بپردازد. همه این‌ها بستگی به نظر قاضی دادگاه خواهد داشت.

البته برخی کارشناسان فکر می‌کنند که‌ اقدام ماسک برای خرید توییتر صرفا یک حرکت زیرکانه از سوی او بوده و باید ببینیم ثروتمدترین مرد جهان چه برنامه‌هایی در سر دارد. ماسک هم‌اکنون ۹ درصد از سهام توییتر را در اختیار دارد و از پذیرفتن ریاست هیات مدیره این شرکت سر باز زده است.

ماسک اخیرا گفته بود که برنامه‌های زیادی برای توییتر در نظر دارد. او از آزادی بیان در این شبکه اجتماعی حمایت کرده و گفته مختلف سانسور است. او همچنین ادعا کرده می‌تواند در عرض شش سال درآمدهای توییتر را چهار برابر کند.

منبع : farnet

ارسال نظرات