در حال بارگذاری

پیش‌بینی بورس فردا

خیز شاخص برای پس گرفتن کانال ۱،۵

 به اعتقاد کارشناسان، شاخص کل این هفته سنگر خود را پس می‌گیرد، در این گزارش به پیش‌بینی بورس فردا پرداخته شده است.

سهامداران در نخستین روز هفته شاهد سقوط شاخص کل به محدوده یک میلیون و ۴۰۰هزار واحدی بودند. اتفاقی که در سه ماه اخیر بی‌سابقه بوده و موجب نگرانی فعالان بازار شده است.
از سوی دیگر بسیاری معتقدند سقوط ارزش معاملات به کانال دو هزار میلیارد تومانی از جمله نشانه‌های نگران کننده بورس تهران است. نشانه‌ای که در پی تشدید ریسک‌های مختلف بازار سرمایه ظهور و بروز یافته است.

پیش‌بینی بورس فردا

نکته امیدوار کننده برای سهامداران، تعطیلی روز یکشنبه بود. تعطیل شدن بازار آنهم دقیقا در روزی که بازار عقب نشینی محسوسی داشت اتفاق خوشایندی برای اهالی بورس است. از همین رو کارشناسان اعتقاد دارند وقفه ایجاد شده در مسیر نزولی شاخص کل می‌تواند ورق را به نفع سهامداران برگرداند.
از طرفی هم برخی اعتقاد دارند نشانه‌هایی از اعمال نظر برخی نهادهای دولتی در وضعیت تابلوهای بورس قابل مشاهده است.

این اعمال نظر که تحت عنوان دستکاری شاخص نیز شناخته می‌شود کار پیش‌بینی بورس فردا را اندکی دشوارتر کرده است. به باور تحلیلگران بازار سرمایه حمایت‌های گاه و بی‌گاه و بی‌قاعده از سهم‌های بزرگ و شاخص‌ساز باعث پیش‌بینی ناپذیر شدن بورس تهران شده است.
اما به اعتقاد اغلب فعالان بورس، شاخص کل این هفته بار دیگر به محدوده یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی بازخواهد گشت. به نظر می‌رسد باتوجه به شواهدی که از روند بازار در سال ۱۴۰۱ وجود دارد چنین امری دور از انتظار نیز نخواهد بود.
از همین رو می‌توان گفت پیش‌بینی بورس فردا احتمالا با بازگشت شاخص کل به کانال بالاتر است. اما به احتمال بسیار زیاد این امر به معنای رشد همه جانبه و یکدست بازار نخواهد بود.

منبع: tejaratnews

برچسب ها:
محمد  رستمی

نویسنده
کارشناس ارشد فناوری اطلاعات در حوزه تجارت اکترونیک و نوسنده وتدوینگر داده درسازمانهای مختلف
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات