در حال بارگذاری

هیوندای و بوستون داینامیکس

شرکت هیوندای کرۀ جنوبی از راه اندازی یک سایت جدید در هلدینگ خود در زمینۀ هوش مصنوعی تحت عنوان بوستون داینامیکس با سرمایه‌گذاری 400 میلیون دلاری خبر داد

هدف اصلی این سایت جدید، دستیابی به پیشرفت های اساسی در هوش مصنوعی (AI)، روباتیک و ماشین های هوشمند است.

هیوندای و بوستون داینامیکس بیش از 400 میلیون دلار سرمایه گذاری اولیه در موسسه جدید انجام داده‌اند، این سایت جدید توسط مارک رایبرت، بنیانگذار بوستون داینامیکز رهبری خواهد شد.

موسسه هوش مصنوعی بوستون داینامیکز تلاش خواهد داشت تا ضمن استفاده از  استعدادهای نخبۀ فعال در عرصۀ هوش مصنوعی، رباتیک، یادگیری ماشین، نرم افزار و مهندسی، نسل های آینده ماشین

این موسسه با ترکیب بهترین ویژگی‌های آزمایشگاه‌های تحقیقاتی دانشگاه و آزمایشگاه‌های توسعه شرکت‌ها، در چهار حوزه فنی اصلی کار خواهد کرد: هوش مصنوعی شناختی، هوش مصنوعی ورزشی، و طراحی سخت‌افزار ارگانیک، و همچنین اخلاق و سیاست.

مارک رایبرت، مدیر اجرایی موسسه هوش مصنوعی بوستون داینامیکز در این رابطه گفت: ماموریت ما ایجاد نسل‌های آینده ربات‌های پیشرفته و ماشین‌های هوشمند است که هوشمندتر، چابک‌تر، فهیم‌تر و ایمن‌تر از هر چیزی است که امروز وجود دارد.

ساختار منحصر به فرد استعدادهای برتر مؤسسه با تمرکز بر راه حل های اساسی با بودجه پایدار و پشتیبانی فنی عالی به ما کمک می کند تا ربات هایی بسازیم که استفاده آسان تر، پربازده تر، قادر به انجام کارهای متنوع تری هستند و کار با مردم ایمن تر هستند.

اوایل سال جاری، گروه هیوندا موتورز ربات‌های هوشمند خود را در نمایشگاه لوازم الکترونیکی  2022 به نمایش گذاشت. این ربات ها پلتفرم ربات Plug & Drive (PnD) هیوندای را به نمایش گذاشتند. ماژول ها قابلیت اتصال به اجسام کوچک و متحرک ساختن آن‌ها را دارند. LiDAR و دوربین به PnD اجازه می‌دهند که به طور مستقل حرکت کند.

منبع : borna

یاسین  موسوی

نویسنده
کارشناس مسائل روز و دنیای فناوری وارائه دهنده نظرات مفید در مسائل فنی در حوزه فناوری اطلاعات
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات