در حال بارگذاری

هوش مصنوعی قاتل بشریت

محققان گوگل و دانشگاه آکسفورد در تحقیق مشترک خود درباره هوش مصنوعی به نتایج ترسناکی از جمله احتمال نابودی نسل بشر توسط هوش مصنوعی رسیده اند.

محققان دانشگاه آکسفورد و گوگل در تحقیق مشترک درباره هوش مصنوعی به نتایج عجیبی رسیده اند.در مقاله منتشر شده به عنوان نتیجه این تحقیق،محققان تاکید دارند که هوش مصنوعی فراتر از حد تصور انسان پیشرفت می کند و در آینده ای نه چندان دور بر زمین حکمرانی خواهد کرد.نتیجه این حکمرانی نیز مطابق انتظار نابودی نسل بشر خواهد بود.

گروه تحقیقاتی که این مطالعه را تنظیم کرده، مدعی است که شرایط واقع‌گرایانه‌ای را در نظر گرفته است. آن‌ها همچنین مدعی هستند که به دلیل انجام تحقیق تحت شرایطی خاص، نتیجه‌گیری نزدیک به واقعیت داشته‌اند. در واقع آن‌ها تهدید هوش مصنوعی را نه یک امکان که نوعی احتمال تلقی کرده‌اند.

گفتنی است، تهدیدات هوش مصنوعی می‌تواند بنابر طریق نحوه ساخت، آموزش و برنامه‌نویسی آن متفاوت باشد. در نتیجه، احتمالات و راه‌های زیادی وجود دارند که نوعی از این هوش به شکل خبیثانه طراحی شود و در نهایت عامل نابودی بشریت باشد. سرپوش گذاشتن و پاک کردن صورت مسئله نیز کمکی به حل مشکل نخواهد کرد و حتی اگر جلوی توسعه چنین هوشی گرفته شود، سرانجام روزی فرا می‌رسد که یکی از انواع هوش مصنوعی که روزانه با آن سر و کار داریم، دست به فتح کره خاکی بزند.

منبع : techrato

یاسین  موسوی

نویسنده
کارشناس مسائل روز و دنیای فناوری وارائه دهنده نظرات مفید در مسائل فنی در حوزه فناوری اطلاعات
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات