در حال بارگذاری

بیت کوین برای صعود 15درصدی آماده می‌شود؟

در حال حاضر، بیت کوین در بالای حمایت ۱۸۹۰۰ دلاری خود قرار دارد. همچنین بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال، Santiment، تعداد نهنگ‌هایی که این رمز ارز را نگهداری می‌کنند در حال افزایش است.

مایک مک‌گلون، استراتژیست ارشد Commodity در بلومبرگ، گزارش می‌دهد که نرخ تنزیل هش‎ریت بیت کوین به پایین‌ترین حد خود از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ رسیده است.

نهنگ‌های بیت کوین

در ادامه آدرس‌هایی که بیش از ۱۰۰۰۰ بیت‌کوین دارند به بالاترین حد خود در ۲۰ ماه اخیر رسیده‌اند. تحقیقات اخیر شرکت تحقیقاتی ارز دیجیتال Santiment می‌تواند یکی از انگیزه‌های جرکت صعودی قیمت بیت‌ کوین را تفسیر کند.

به گفته Santiment، تعداد حساب‌های نهنگ بیت‌کوین که بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ بیت کوین (۱۹۰،۰۰۰،۰۰۰ و ۱،۹۰۰،۰۰۰،۰۰۰ دلار) دارند، به بالاترین سطح خود از تاریخ فوریه ۲۰۲۱ رسیده است.

به گفته این شرکت تحلیلی، درصد آدرس‌های بیت‌کوین با نگهداری بین ۰٫۱ تا ۱۰ واحد از این رمزارز به بالاترین حد خود یعنی ۱۵٫۹ درصد رسیده است. در مقابل، درصد عرضه بیت‌کوین توسط کسانی که دارایی ۱۰۰ تا ۱۰۰۰۰ بیت‌کوین دارند در کمترین حد خود از ماه ژوئن ۲۰۱۹ یعنی ۴۵٫۶ درصد قرار دارد.

به گفته، Santiment، ارزش بازار استیبل کوین نیز در پایین‌ترین سطح خود از ماه دسامبر گذشته قرار گرفته است.

بیشترین نرخ تنزیل هش‌ریت بیت کوین

اگرچه قیمت بیت‌کوین در چند هفته گذشته در محدوده معاملاتی مشخصی قرار گرفته بود، اما نرخ هش‌ریت این ارز دیجیتال اینگونه نبوده است. گفتنی است، این نرخ مدتی است که در حال افزایش است و به طور مداوم رکوردهای جدیدی را ثبت می‌کند.

مایک مک‌گلون، استراتژیست ارشد Commodity در بلومبرگ اینتلیجنس، می‌گوید که نرخ تنزیل هش‌‎ریت بیت‌کوین به پایین‌ترین حد خود رسیده است. به طوری که این میزان از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ مشاهده نشده است.

قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته در حدود ۱۹۰۰۰ دلار ثابت بوده است. زمانی که یک قدم به عقب برمی‌گردیم، می‌بینیم که قیمت بیت‌کوین طی چند ماه گذشته در یک سطح محدود بین ۱۸۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ دلار گیر کرده است.

با این وجود، مایک مک گلون ادعا می‌کند که ارزهای دیجیتال، «ممکن است وارد مرحله توقف ناپذیری از مهاجرت آنها به جریان اصلی شده باشند.»

افزایش نرخ هش‌ریت بیت‌کوین ممکن است نشان‌دهنده افزایش محبوبیت، سهم بازار و ارزش این ارز دیجیتال باشد. بنابراین، به بیانی دیگر، افزایش نرخ هش‌ریت می‌تواند زیربنای بیت‎‌کوین شود.

حرکت صعودی ۱۵ درصدی

بیت‌کوین، ارز دیجیتال پیشرو، با حجم معاملات ۲۴ ساعته ۲۲ میلیارد دلار، به سطح ۱۹ هزاار دلار رسیده است. ارزش بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته کمتر از ۱ درصد افزایش یافته است.

گفتنی است قیمت این رمزارز از منطقه حمایت ۱۸۹۵۰ دلاری خود بازگشته است. در روند صعودی، شرایط بیت‌کوین ممکن است برای عبور از سطح مقاومت ۱۹۳۰۰ دلار و تبدیل این سطح به منطقه حمایت دشوار باشد.

اگر بیت کوین نتواند از این سطح عبور کند، احتمالاً قیمت آن به شدت کاهش خواهد یافت. در نتیجه حتما به سطح قیمتی ۱۹ هزار و ۳۰۰ دلار توجه داشته باشید. بالاتر از این سطح، صعود قیمت تا  سطوح ۱۹۵۰۰ دلار یا ۱۹۹۴۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

در سوی دیگر تحلیل، RSI  و MACD در حال تغییر هستند و از منطقه فروش به منطقه خرید می‌روند. این موضوع می‌تواند احساسات صعودی سرمایه‌گذاران را تأیید کند. با این حال، میانگین متحرک ۵۰ روزه می‌تواند به‌عنوان یک مانع بزرگ نزدیک به سطح ۱۹۳۱۰ دلار عمل کند.

اگر بیت‌کوین به زیر سطح ۱۹۲۵۰ دلار سقوط کند، ممکن است به سطح حمایت سه‌گانه قبلی خود نزدیک به ۱۸۹۰۰ دلار بازگردد. همچنین از دست رفتن این حمایت می‌تواند ریزش بیت‌کوین را تا سطح ۱۸۷۰۰ دلار افزایش دهد.

منبع : tejaratnews

محمد  رستمی

نویسنده
کارشناس ارشد فناوری اطلاعات در حوزه تجارت اکترونیک و نوسنده وتدوینگر داده درسازمانهای مختلف
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات