در حال بارگذاری

احتمال معرفی هدست واقعیت ترکیبی اپل در بهار

یکی از تحلیلگران مطرح حوزه فناوری به نام مارک گورمن در جدیدترین گزارش خود ادعا کرده اولین هدست واقعیت ترکیبی اپل احتمالا در بهار پیش‌رو و قبل از رویداد WWDC که در خردادماه برگزار خواهد شد معرفی خواهد گردید.

گورمن در گزارش خود می‌نویسد اپل هدست واقعیت ترکیبی خود را بلافاصله بعد از معرفی عرضه نخواهد کرد بلکه فروش آن را از پاییز ۲۰۲۳ آغاز خواهد کرد. این اطلاعات دقیقا مطابق همان اطلاعاتی است که مینگ‌چی کو تحلیلگر سرشناس محصولات اپل قبلا فاش کرده بود.

به‌گفته گورمن، اپل نمونه اولیه این هدست را برای تست کردن در اختیار تعداد محدودی از توسعه‌دهندگان قرار داده است. با این‌حال، او معتقد است که طراحی این هدست هنوز به اتمام نرسیده است و اپل کماکان روی سخت‌افزار و نرم‌افزار آن کار می‌کند. گورمن در ادامه می‌گویدشایعات قبلی مبنی بر احتمال معرفی هدست واقعیت ترکیبی اپل در ماه جاری (ژانویه) صحت داشت اما این برنامه‌زمانی از سوی اپل کنار گذاشته است.

بنابراین اگر اپل بخواهد در بهار پیش‌رو این هدست را معرفی کند احتمالا در کنفرانس WWDC مجبور خواهد بود که ابزارهای مرتبط با آن را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهد. به‌گفته‌ گورمن، اپل برای اینکه بتواند تمام تمرکز خود را روی هدست جدیدش بگذارد تصمیم گرفته از منابع سایر واحدها نیز استفاده کند و این موضوع احتمالا منجر به تاخیر در معرفی سایر پروژه‌های این شرکت خواهد شد.

گورمن اعتقاد دارد تمرکز بیش از حد اپل روی توسعه این هدست باعث خواهد شد تا نسل جدید ایرپاد و اپل واچ با تغییرات کمی معرفی شوند. در ضمن اپل در حال توسعه تراشه‌های جدید M2 پرو و M2 مکس، یک مک بوک ایر ۱۵ اینچی و یک هوم‌پاد بزرگتر نیز است.

یاسین  موسوی

نویسنده
کارشناس مسائل روز و دنیای فناوری وارائه دهنده نظرات مفید در مسائل فنی در حوزه فناوری اطلاعات
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات