در حال بارگذاری

پولی شدن پیامک های تایید هویت توییتر

توییتر اعلام کرد که ارسال پیامک تایید هویت کاربران پولی می‌شود. ظاهرا توییتر از تاریخ ۲۹ اسفندماه (۲۰ مارس) از تایید هویت دومرحله‌ای پیامکی (2FA) پشتیبانی نخواهد کرد.

بنابراین، از این تاریخ به بعد، اگر شما عضو سرویس توییتر بلو با هزینه اشتراک ۸ دلار در ماه برای اندروید و ۱۱ دلار برای iOS نباشید و از روش 2FA برای ورود به اکانت خود استفاده کنید، اکانت خود را به‌طور کلی از دست خواهید داد.

این‌روزها، حملات هکری موسوم به سیم سواپ افزایش چشمگیری یافته است و خیلی‌ها گرفتار این نوع حملات هکری شدند. حتی جک دورسی مدیرعامل سابق توییتر نیز چهار سال پیش دقیقا به همین روش مورد حمله هکری قرار گرفت. بنابراین هکرها با دانستن شماره موبایل شما می‌توانند به‌راحتی به اکانت‌تان دسترسی پیدا کنند.

هرچند توجیه توییتر برای پولی کردن تایید هویت کاربران بهبود امنیت آن‌هاست اما یک دلیل ساده نیز برای آن وجود دارد و آن اینکه ارسال پیامک هزینه دارد و توییتر می‌خواهد این هزینه را از کاربران دریافت کند‌.

تویبتر در حال حاضر، وضعیت مالی خوبی ندارد و حتی قبل از اینکه ایلان ماسک بخواهد این شرکت را بخرد صحبت‌هایی درباره پولی شدن قابلیت مذکور وجود داشت.

حالا سوال اینجاست که اگر کسی بخواهد کماکان از روش تایید دومرحله‌ای برای ورود به اکانت توییتر خود استفاده کند تکلیفش چیست؟ در پاسخ باید بگوییم ‌که روش‌های دیگری غیر از این روش برای افزایش امنیت اکانت‌ وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از کلید فیزیکی است.

شما همچنین می‌تواند از یک اپلیکیشن تاییدکننده برای این منظور استفاده کنید که یک کد منحصربه‌فرد به شما خواهد داد تا در کنار رمزعبورتان وارد کنید. در غیر این‌صورت باید مشترک تویبتر بلو شوید تا همچنان بتوانید از 2FA استفتده نمایید.

در هرحال، تصمیم توییتر برای پولی کردن 2FA احتمالا باعث نارضایتی بسیاری از کاربران خواهد شد و آن‌ها مجبور هستند که یا عضو سرویس توییتر بلو شوند یا اینکه از روش‌های دیگری به جای 2FA استفاده کنند. نظر شما درباره این تصمیم توییتر چیست؟

منبع : farnet

امید  اکبری

نویسنده
سلام من امید اکبری کارشناس ارشد فناوری اطلاعات هستم
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات