در حال بارگذاری

مایکروسافت و اینتل با تبدیل بدافزارها به تصویر آنها را شناسایی می‌کنند

دو شرکت مایکروسافت و اینتل قصد دارند تا بدافزارها را به تصویر تبدیل کنند. بدین ترتیب شناسایی تهدیدها راحت تر صورت خواهد گرفت. پروژه STAMINA کدهای مخرب را به یک تصویر تبدیل می کند تا برای هوش مصنوعی قابل یادگیری باشد.

پروژه STAMINA که مخفف معنی تجزیه و تحلیل شبکه استاتیک بدافزار به عنوان تصویر خواهد بود، به زودی توسط دو شرکت مایکروسافت و اینتل اجرا خواهد شد. در این پروژه بدافزارها به تصاویر خاکستری تبدیل می شوند تا هوش مصنوعی بتواند آن را بررسی کند.

در این روش فایل ورودی با روش باینری به یک پیکسل ساده تبدیل می شود. پس از آن نیز به توجه به حجم آن به تصویر تبدیل خواهد شد. تصویر تولید شده توسط یک شبکه عصبی آموزش دیده بررسی و نوع آسیب آن مشخص می شود.

هوش  مصنوعی پروژه  STAMINA با داده های جمع آوری شده توسط نصب مدافعان ویندوز (Windows Defenders) آموزش دیده است. در این فناوری بدافزارها با تصاویر بزرگ به طور خودکار شناسایی می شوند و حتی نیاز به بازسازی پیکسل به پیکسل ویروس ها نیز نخواهد بود. این پروژه توانسته است بخوبی از عهده تشخیص 99 درصد از بدافزارها شده است و نرخ اشتباه کمتر از 2.6 درصد بوده است.

در  هر صورت این سیستم نیز به نوبه خود کاستی هایی دارد و در تشخیص برخی فایل های بزرگ مشکل دارد. در آینده می توان از این سیستم به عنوان یک ابزار ضد بدافزار استفاده کرد و تهدیدهای امنیتی را کاهش داد.

رضا  رجبی

نویسنده
سلام من رضار رجبی هستم در حوزه فناوری اطلاعات مشغول فعالیتم بنده دارای کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات هستم زمینه تخصصی بنده در بهداشت وسلامتی میباشد
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات