در حال بارگذاری

توانای‌هایی خرید در دستیار صوتی گوگل افزایش می‌یابد

شرکت گوگل قصد دارد توانایی‌های دستیار صوتی خود را برای انجام خریدهای آنلاین ارتقا دهد.

گوگل به کاربران این شرکت وعده داده است که به‌زودی می‌توانند با استفاده از صدای خود خریدهای آنلاین را به راحتی انجام داده و هیچ گون نگرانی از بابت نقص امنیتی و نفوذ به حریم خصوصی نداشته باشند.

تا  این لحظه کاربران دستگاه‌های مختلف مجهز به سیستم عامل‌های هماهنگ با دستیار هوشمند گوگل برای خریدهای اینترنتی نمی‌توانستند به صورت کامل از صدای خود استفاده کنند و در قسمت‌هایی ملزم به استفاده از صفحه کلید هستند. اکنون گوگل می‌خواهد با به کارگیری توانایی‌های هوشمند دستیار صوتی خود صدای هر کاربر را به‌طور دقیق تحلیل کرده و از آن به‌عنوان رمز عبور و شناسه کاربری در فرآیندهای خرید اینترنتی استفاده کند.

میلیون ‌ها  کاربر گوگل در سراسر دنیا همه روزه برای استفاده از تلفن همراه خود با دستیار هوشمند این شرکت(الکسا) ارتباط می‌گیرند و می‌توان گفت هم اکنون دیگر فعالیتی وجود ندارد که الکسا قادر به انجام آن در گوشی یا رایانه نباشد. این غول فناوری برای هماهنگی هرچه بیشتر دستیار صوتی خود با صدای کاربران و بالابردن ضریب امنیتی در پرداخت‌های آنلاین از سامانه Voice Match استفاده می‌کند.

با  وجود اینکه مدیران گوگل از تلاش گسترده مهندسان این شرکت برای حفظ ایمنی کاربران در هنگام ارتباط صوتی با الکسا خبر داده‌اند ولی گروهی از کارشناسان از کاربران سیستم عامل اندروید و همه سیستم عامل و نرم‌افزارهای هماهنگ با دستیار هوشمند گوگل خواسته‌اند تا حد ممکن در پرداخت‌های آنلاین از الکسا و ارتباط صوتی با آن استفاده نکند زیرا تجربه گذشته نشان می‌دهد هکرها با نفوذ به حساب‌های کاربری برای حمله‌های فیشینگ برنامه‌ریزی می‌کنند.

هنوز  گوگل هیچ زمان مشخصی برای عرضه دستیار صوتی ارتقا یافته الکسا را اعلام نکرده است. برخی از کاربران سیستم عامل اندروید تصور می‌کنند گوگل تا پیش از عرضه اندروید ۱۱ ویژگی خرید آنلاین با استفاده از صوت را به دستیار صوتی خود اضافه نمی‌کند.

منبع : reportdoor

برچسب ها:
امید  اکبری

نویسنده
سلام من امید اکبری کارشناس ارشد فناوری اطلاعات هستم
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات