در حال بارگذاری

حمله هکرهای ایرانی و چینی به کارزارهای انتخاباتی ترامپ و بایدن

هکرهای خارجی تلاش کرده اند به حساب های ایمیلی کارکنان کمپین های انتخاباتی جو بایدن (نامزد دمکرات انتخابات آمریکا) و دونالد ترامپ نفوذ کنند.

 ظاهرا هکرهای چینی تلاش داشته اند به حساب های ایمیلی کارکنان در کمپین بایدن دسترسی پیدا کنند و هکرهای ایرانی کارکنان دونالد ترامپ را هدف این حملات قرار داده اند.

شین  هانتلی رئیس گروه خطرسنجی گوگل توییت کرده است که این هکرها با استفاده از حملات فیشینگ تلاش داشته اند به ایمیل های کارکنان کمپین های انتخاباتی در آمریکا نفوذ کنند اما نشانه ای دال بر تضعیف شدن سیستم های امنیتی آنها در دسترس نیست.

یکی  از سخنگویان گوگل در مصاحبه با ورج گفته است که این شرکت شواهدی از موفقیت این حملات هکی به دست نیاورده و این اطلاعات را برای مقامات پلیس آمریکا ارسال کرده است.

ما  به کارکنان کمپین های انتخاباتی توصیه می کنیم که از مکانیزم های حفاظتی بیشتری برای کار و ایمیل های شخصی خود استفاده کنند و برخی منابع امنیتی نظیر برنامه حفاظت پیشرفته گوگل را به آنها پیشنهاد می کنیم.

مت  هیل معاون مطبوعاتی کمپین انتخاباتی بایدن نیز در این باره گفته است که کمپین از حملات فیشینگ آگاه بوده و خود را برای چنین اتفاقی آماده کرده بود.

ما  از ابتدای کار کمپین می دانستیم که هدف چنین حملاتی قرار می گیریم و برای آنها آماده ایم. این کمپین امنیت سایبری را بسیار جدی می گیرد و نسبت به این تهدیدات کاملا هشیار است.

یکی  از سخنگویان ترامپ نیز اظهار داشته که برخی عوامل خارجی حمله ناموفقی را برای نفوذ به تکنولوژی های مورد استفاده کارکنان او انجام داده اند. او همچنین گفته است که کمپین ترامپ کاملا در برابر حملات سایبری هوشیار است و بحثی در مورد اقدامات احتیاطی ندارد.

البته  این نخستین بار نیست که هکرهای ایرانی تلاش می کنند حملات هکی را علیه ترامپ ترتیب دهند. سال گذشته نیز مایکروسافت اعلام کرد که یک گروه هکر ایرانی که با اسامی مختلفی چون Phosphorous، APT 35 یا Charming Kitten فعالیت دارد حملات ناموفقی را علیه سیستم های ایمیلی کارکنان ترامپ رقم زده است.

منبع: zeenews.india

برچسب ها:
امید  اکبری

نویسنده
سلام من امید اکبری کارشناس ارشد فناوری اطلاعات هستم
مشاهده همه پست ها

ارسال نظرات